teenbloog

25 Січ, 2009

5 ідей для кращого сну

Автор: teener Рубрика: Здоров'я|На замітку

Недавні дослідження показують, що один з чотирьох підлітків має проблеми зі сном. Не хватка сну може зачепити все починаючи від наших емоцій , закінчуючи тим, як ми зосереджуємося на поставлених задачах.

Це може навіть викликати головні болі та інші фізичні проблеми. Тому, друже, не потрібно недооцінювати важливість сну, тим паче у підлітковому віці коли наш організм потребує гарного відпочинку для того, щоб нормально розвиватися та не мати проблем зі здоров’ям.

Так як же покращити свій сон? Ось пару ідей, які тобі допоможуть:

1. Будь активним на протязі дня. Згадай, як ще коли ти був зовсім дитиною, ти намотував по дворі кола, а потім спав наче вбитий. Постарайся хоча б пів години на день займатися якоюсь фізичною активністю. Фізична діяльність допоможе зменшити напругу та допоможе тобі відчувати себе більш розслабленим.

2. Не вживай алкоголь. Багато підлітків вважає, що це допомагає розслабитися та відчувати себе більш комфортно, але це в корені не так. Алкоголь руйнує здоровий сон та робить його просто неможливим.

3. Скажи на добраніч електроніці. Лікарі взагалі рекомендують використовувати спальню тільки для сну. Якщо ти не можеш зробити свою спальню вільною від електроніки, постарайся вимкнути всю техніку за годину чи півтори до того як будеш лягати спати.

4. Притримуйся рутини сну. Тобто старайся відходити до сну о тій же самій годині щодня. Це допоможе організму звикнути, що о такій то годині потрібно готуватися до відпочинку. Також кожен день перед сном ти можеш займатися якимись розслаблюючими справами: почитати книжку, послухати музику, погратися з домашніми улюбленцями, чи чимось ще, що дозволяє тобі розслабитися.

5. Очікуй приємного сну. Напруга може викликати безсоння, тому чим довше ти будеш напруженим, тим довше ти будеш лежати з відкритими очима, дивлячись на стелю. Замість того, щоб хвилюватися, що ти не будеш спати, краще скажи собі: «Сьогодні я буду добре спати», декілька раз протягом дня. Також можеш по практикувати дихальні вправи перед сном. Глибоко вдихни та видихни. Повторюй цю вправу 5-7 разів.

Сподіваюся ці поради допоможуть тобі побороти безсоння та по-справжньому відпочивати під час сну. На добраніч і добрих снів :)3 коментарі to "5 ідей для кращого сну"

1 | Іван

Вересень 15th, 2009 at 12:01

Avatar

Все дуже кльово але коли тоді коханням займатися і що коли сплю я не сам вже 4 роки

2 | невідома

Червень 20th, 2010 at 16:21

Avatar

один з чотирьох підлітків у підлітковому віці

Іван,читати треба краще!

3 | Костя

Лютий 17th, 2015 at 12:43

Avatar

Гарна стаття! До речі багато і так само цікаво про важливість сну пише у першому україномовному журналі Експеримент http://www.experyment.com.ua

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд