teenbloog

25 Січ, 2009

8 причин мати гарну поставу

Автор: teener Рубрика: Здоров'я

 

Наші батьки були праві: постава дуже важлива!“Сиди прямо, не сутулься!”. Ми всі чули ці попереджуючи слова не раз від нашої мами. І більшість із нас неохоче виконували її зауваження, не маючи ніяких подань про анатомію. Імовірно, вона й сама не знала про всі наслідки неправильної постави . Подумайте про це. Перше, на що ви звертаєте увагу побачивши нову людину – це постава. І вона говорить про те, хто він. Той, у кого пряма спина, здається гордим й упевненим у собі. А хто горбиться, здається, що соромиться самого себе.

Все-таки чужі погляди не краща причина поліпшити поставу. Головне – здоров’я. Погана постава може привести до проблем зі здоров’ям, якщо її вчасно не виправити.

Чому постава так важлива? Незалежно від того, стоїмо ми, сидимо або лежимо, постава впливає на наші суглоби, зв’язки й м’язи. Правильна постава розподіляє силу по тілу. У такий спосіб жодна частина тіла не перенапружується.

Отож, 8 причин мати правильну й здорову поставу:

1. Чим гарніше спина, тим впевненіше особистість
Гарна постава підвищить упевненість у собі. Спробуйте це: глибоко вдихніть і стійте прямо. Ви почуваєте себе краще? Більш упевнено?

Гляньте на людей, приміром, в кафе. Помітьте, скільки людей горбиться над їжею. Зрівняєте їх з тими, хто сидить прямо, піднімаючи виделку або ложку до рота замість того, щоб нахилятися над тарілкою. Чи не виглядають це більше витонченим? Хто, на вашу думку, більше впевнений у собі?

2. Подих стає легким і більше глибоким
Спробуйте зробити наступне: сядьте й згорбіться. Спробуйте зробити вдих. Помітьте, що так важче дихати. Це приклад того, як наші м’язи й сухожилля сковуються й викликають утруднення в диханні.

Людей часто просять сидіти прямо, але вони рідко реагують на зауваження. Тому що на той час, коли їм потрібно нагадати про спину, їхнє тіло вже пристосувалося до більше зручного сутулого положення. Коли вони намагаються сісти “прямо”, вони фактично стискають уже скорочені м’язи й сухожилля, і це викликає обмеження подиху. Навіть спроба випрямити спину приведе до порушення вдиху.

Нам інтуїтивно це не подобається. Незабаром ми повертаємося в колишнє положення, коли дихати було легше. Саме тому більшість людей, яким радять сидіти прямо, можуть випрямитися тільки протягом декількох хвилин. Їхній подих усе ще стримується.   Для них сидіти згорбившись легше, і вони усе більше звикають до скривленої постави.

3. Поліпшується подих і травлення
Гарна постава збільшує місткість легень, допомагаючи обігу кисню і їжі в організмі. Поліпшується здоров’я, органи функціонують краще.

4. Ви виглядаєте більше стрункими й молодими
Маючи гарну поставу, ви будете здаватися струнким , молодшим й одяг буде краще на вас сидіти.

5. Голос буде здаватися краще

Коли ви тримаєте поставу, діафрагма відкривається. У результаті цього ваш голос краще звучить.

6. Допомагає м’язам і суглобам
Гарна постава допомагає нам тримати скелет і суглоби в правильному положенні так, щоб наші м’язи працювали правильно, зменшуючи можливість таких наслідків, які могли б привести до артриту й болях у суглобах. Це також зменшує напругу на зв’язках, що скріплюють спинні суглоби, зменшуючи ймовірність травми.

Гарне положення дозволяє м’язам працювати більш ефективно, дозволяючи тілу використати менше енергії й, тим самим, запобігаючи утомі. Це також зменшує ймовірність розтягань і навіть спинний і м’язовий біль.

7. Поліпшується мислення
Постава також торкається вашого розуму. А настрій може відбитися на поставі. Коли ви щасливі й добре себе почуваєте – постава пряма. А от сумовиті люди із хронічними болями, часто сидять або стоять зсутулившись.

Наступного разу, коли ви відчуєте сум, спробуйте випрямитися й глибоко вдихнути. Гарна постава полегшує подих, допомагаючи розслабитися й сконцентруватися. Багато східних методів, наприклад йога, поліпшують поставу.

8. Здоровий хребет
Правильна постава – простий, але дуже важливий спосіб для підтримки здорового хребта. Здорова спина особливо важлива для людей, які багато ходять протягом дня або сидять в офісі.

Не підтримуючи правильну поставу, ви можете перенапружити м’язи й хребет. Протягом довгого часу, напруга від неправильної постави може змінити анатомічні особливості хребта. Це приводить до звуження кровоносних посудин і нервів.

Щоб мати правильну поставу, у вас повинне стати звичкою правильно тримати плечі, втягувати живіт, піднімати голову й підборіддя паралельно тілу. Це буде нелегко, якщо ви не привчені до цього, тому що прийдеться розробити м’язи, які тримають ваше тіло в правильному положенні. Буде потрібно терпіння й практика. Те, що ви вирішите попрацювати над поставою, не означає негайного результату. Необхідна впевненість! Ви побачите й відчуєте різницю!

Так чого ж ви чекаєте? Напевно, ви зараз сидите за екраном монітора в кріслі. Почніть виправляти вашу поставу прямо зараз!

За матеріалами: 8 Reasons to Have Good PostureПрокоментуй! to "8 причин мати гарну поставу"

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд