teenbloog

10 Жов, 2010

Чи варто пити Кока-Колу?

Автор: Ярослав Рубрика: Здоров'я

Coca cola
Creative Commons License photo credit: Abdulrahman

Історія створення цього напою давня. Кока-колу придумали в Атланті, штат Джорджія в Америці, 8 травня 1886 року. Винахідником кока-коли був фармацевт Джон Стів Пембертон. А назву для напою придумав бухгалтер Пембертона, Френк Робінсон. І він же написав слова «Coca-Cola» фігурними буквами, які до цього дня є логотипом напою.

Для приготування напою брали три частини листя коки і одну частину горіхів кола. Слід зазначити, що обидва компоненти містять вельми активні алкалоїди, зокрема, з листя коки витягували кокаїн.

Недивно, що напій робив сильний ейфоризуючий вплив. Тому він був запатентований, як ліки від всіх нервових розладів. Пембертон запевняв, що напій лікує імпотенцію і залежність від морфію. Затверджували також, що ним добре похмелятися.

До речі, кокаїн в ті часи ще не був заборонений і був в широкому продажі. Його навіть додавали замість спиртного в напої для підняття настрою і тонусу. Тобто по своєму складу кола-кола в ті часи не була чимось особливим.

Спочатку справи підприємців йшли ні твердо, ні хитко. Перший рік продажів був збитковим. На виробництво кока-коли витратили 70 доларів, а виручили 50. Проте все тече, все міняється, і незабаром кока-кола здобула широку популярність. Скориставшись цим, Пембертон продав права на виготовлення кока-коли Асу Грітсу Кендлеру. Він-то і заснував в 1892 році компанію «Кока-кола», яка існує і по сьогоднішній день.

В кінці 1890-х років з’явилася заборона на кокаїн. І в кока-колу стали додавати не свіже листя коки, а «вичавлене», кокаїну в них вже не було.

З тих пір кока-кола почала швидко набирати обороти і через 50 років після її винаходу стала для американців найпопулярнішим напоєм, мало не ідолом. З 1988 року з приходом перебудови кока-кола стала впокорювати жителів СРСР.

Якщо всю вироблену кока-колу поділити між жителями Землі, то кожному дісталося б по 767 пляшок. 8000 стаканів напою кока-коли випивають в світі кожну секунду. Зі всієї виробленої продукції компанії «Кока-кола» може заповнити басейн завглибшки 180 сантиметрів, завдовжки 33 км, а шириною 15 км. Непогана купальня, в ній могли б розміститися 512 мільйонів чоловік.

Величезна Мексика і маленька Ісландія, що мають між собою мало спільного, схожі в одному. Вони є лідерами по споживанню кока-коли на душу населення.

Зараз на ринку багато різновидів кока-коли: класична, дієтична, низькокалорійна, без цукру (інакше «лайт»), із смаком ванілі і черешні.

Ходить багато чуток про секретний склад кока-коли. Начебто, в кока-колу додають особливий інгредієнт, який тримають у суворому секреті виробники.

Складається сучасна кока-кола, за твердженням офіційних джерел, з води, цукру, вуглекислоти, фарбника Е 150, ортофосфорної кислоти, кофеїну, ароматизаторів.

Медики все частіше піднімають питання про те, що кока-кола завдає шкоди здоров’ю людини. Хоча по своєму складу вона мало чим відрізняється від газованих напоїв інших виробників.

Ходить також безліч чуток про неймовірні властивості цього  напою. Кока-кола нібито видаляє іржу, знімає наліт з унітазу, роз’їдає м’ясо, якщо його покласти в напій. Також чистить золото і срібло, якщо занурити вироби з цих металів в неї.

Все це цілком вірогідно, оскільки в напої багато фосфорної кислоти. Але достовірно це чи ні, я не знаю, і перевіряти не маю бажання. З тієї простої причини, що з газованих напоїв п’ю тільки столову мінеральну воду.

Звичайно, про смаки не сперечаються, але солодкі газовані напої, споживані у великих кількостях, неминуче приводять до діабету і ожиріння. Фосфорна кислота сприяє виведенню з організму кальцію, магнію і цинку, що теж не є добре. Найгірше те, що від кока-коли спрага лише зростає, примушуючи споживати все більше напою.

А все добре в міру.7 коментарів to "Чи варто пити Кока-Колу?"

1 | Анна-Марія

Жовтень 13th, 2010 at 15:35

Avatar

цікаво написано)) мені сподобалося)

2 | Ярослав

Жовтень 17th, 2010 at 00:00

Avatar

Ну я рад))

3 | невідома

Жовтень 25th, 2010 at 14:23

Avatar

Кока кола мені не дуже подобається.Раніше я пила все смачне і некорисне,а тепер розумію що воно мені зовсім не потрібне,я навіть не хочу його пити.Подивлюсь наприклад на ті самі чіпси чи сухарики і навіть апетит пропадає =))))

4 | Ярослав

Жовтень 25th, 2010 at 22:32

Avatar

Це дуже добре,що ти не вживаєш цьої “їди” ! =)

5 | Сашко

Листопад 4th, 2010 at 18:15

Avatar

чудово оформлене повідомлення
автору шана)
сподобалося!

6 | Мар'яна

Грудень 21st, 2010 at 16:08

Avatar

Ну, не знаю.. Я довіряю якості продукції великих міжнародних компаній, таких як Кока-Кола. Просто, все треба пити та їсти вміру…

7 | Михайло

Вересень 11th, 2011 at 14:05

Avatar

Мені стаття дуже сподобалась) Кока-Коли я не п’ю тому що переживаю за своє здоров’я)

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд