teenbloog

25 Січ, 2009

Драбина успіху

Автор: teener Рубрика: Уроки успіху

here is a scale
Creative Commons License photo credit: pierpaolop

Привіт! Сьогодні ми поговоримо про так звану драбину успіху! Зроби, будь ласка, зараз одну річ, візьми олівець чи ручку та аркуш паперу. Взяв? Чудово. А тепер намалюй на аркуші драбину з десятьма східцями. Намалював? Тоді уважно слухай далі.

Уяви, що на верхній щаблині знаходяться найрозумніші, найгарніші, найвеселіші і найдотепніші твої однолітки. Все в них виходить, вони мають багато друзів, непогано вчаться, та й дівочою увагою не обділені.

От їх ти і помістиш на верхню щаблину своєї драбини. Звісно, в тебе не могло виникнути питання: а хто знаходиться на самому низу драбини. А тут, друже, стоятимуть ті кого частенько б’ють у школі чи в дворі, з ким ніхто не бажає дружити, хто погано вчиться і ні в чому не може досягти успіху. Гірко й сумно, навіть жити не хочеться!

Всі решта не вундеркінди і не двієчники затяті, розподілилися по інших щаблинах. Хтось вище, хтось нижче. Подивись на цю драбину ще раз, добре подумай і скажи: на якій сходинці ти бачиш себе?

Ти помістив себе на одній з трьох нижніх сходинок? Скажу щиро: нічого доброго! Бо це означає, що ти геть поганої думки про себе та свою особу. Тобі почнуть казати, що все не уже так і погано, що великі люди за молодості теж частенько бували невдахами… Не вір! Коли хтось, щиро чи ні, втюхує тобі, що ти най-най-най, а підстав для цього ти не бачиш, означає це одне: всерйоз тебе чомусь не сприймають. Кажеш, ти дуже поганий, слабкий, ні на що не придатний? Знаєш, я, мабуть, з тобою погоджусь- тобі ж краще знати. Хоча звідки в тебе такі знання? Сусіди сказали? Класний керівник?

Я тобі ось, що скажу : часто чужа думка про нас-суб’єктивна. Захотілось людині подумати про тебе так-вона подумала. А за хвилину вона може й передумала. Але ти який був, такий і залишився!.. Ні, одна – єдина думка- критерій ненадійний та й в більшості випадків помилковий. Мабуть, треба назбирати таких думок побільше і вивести середнє арифметичне. Ще один спосіб-це протестуватись. Просто зараз! Якщо готовий то давай розпочнемо! Все, що тобі треба зробити,-це показати своє ставлення до цих тверджень за 5-бальною шкалою. Ось ця шкала:

Я думаю про це:
дуже часто – 4 бали;
часто-3 бали;
інколи-2 бали;
рідко-1 бал;
ніколи-0 балів.

А тепер перейдемо до тверджень:

1. Мені хочеться, аби мої друзі підбадьорювали мене.

2. Я постійно відчуваю відповідальність за свою роботу.

3. Я хвилююся про своє майбутнє.

4. Багато хто ненавидить мене.

5. Я не такий ініціативний. як інші.

6. Мене турбує мій психічний стан.

7. Я боюся виглядати дурним.

8. Зовнішність інших краща, ніж моя.

9. Я боюся виступати з промовою перед незнайомими людьми.

10. Я часто роблю помилки.

11. Мені дуже не вистачає впевненості у собі.

12. Люди не цікавляться моїми досягненнями.

13. Заходячи до кімнати де вже сидять люди, я ніяковію.

14. Я впевнений, що люди майже все сприймають легше, ніж я.

15. Мені здається, що зі мною має статися якась прикрість.

16. Мене хвилює думка про те, як люди ставлять до мене.

17. Як шкода, що я не комунікабельний.

18. В суперечках я висловлююсь тільки тоді, коли впевнений у своїй правоті.

19. Я думаю про те, чого чекають від мені інші.

0-25 балів- високий рівень самооцінки. Ти створюєш навколо себе ауру задоволеності мало залежиш від підтримки. Ініціативний, підприємливий, змушуєш інших обертатись навколо себе, отримуючи від цього чималу користь. Не ображаєшся на критику, а намагаєшся виправити помилки. Не боїшся осуду, висуваючи СВОЮ точку зору. Для тебе відмова – не образа. Тобі нічого не вартує бути оптимістом. Такі, як ти, частіше досягають своєї мети.

26-45 балів- середній рівень самооцінки, притаманний більшості підлітків. У цілому ти впевнений у собі молодий чоловік, хоча інколи трапляються і збої. Часом буваєш не рішучим. Настрій може коливатись. Проте такі, як ти, досить наполегливі у досягненні своєї мети.

46 і більше. Ти сам собі ворог, інакше не скажеш. Підлітки з низькою самооцінкою часто виглядають розгубленими, вони пасивні, піддаються впливам, непопулярні серед собі подібних. Суб’єкти подібні до тебе, дуже чутливі до критики, для них це просто свідчення їх неповноцінності. Та що там критика! Вони й компліменти приймати не вміють нормально. Типова реакція:” Ну що ви, я не такий. То ви так говорите, щоб зробити мені приємне, правда?” Така позиція пряма дорога до неврозів. Який звідси вихід? Боротися з власною сором’язливістю! Бо сором’язливість і низька самооцінка- то дві сторони однієї медалі.

Що таке самооцінка? Відповідати на це запитання можна по-різному. Наприклад, ось так:” Самооцінка-елемент самосвідомості, що характеризується емоційно насиченими оцінками самого себе як особистості, власних здібностей, моральних якостей та вчинків…” А можна й так:” Це оцінка людиною себе, своїх рис та свого місця серед людей”. Варіант №2 для мене більш зрозумілий.

Самооцінка починає формуватися з моменту появи людини на світ або ще раніше. Людина з високою самооцінкою одним тільки своїм виглядом говорить:” “Я сам”, ” Я зможу”,”Я гідний”. Вже від 2-3 років ти починаєш порівнювати себе з оточуючими, слухати їхні відгуки про себе, хороші та погані. Чого більше похвал чи огиди? Така вже істота людина: що про неї говорять, тим вона здебільшого і є.  Зрозумів тепер, як складається самооцінка?

Зараз я розповім тобі одну повчальну історію, сподіваюсь вона заставить тебе змінити твоє ставлення до СЕБЕ та боротися з низькою самооцінкою.

Сталося це в Англії в далекому 1670 році. Жив там один англійський хлопець без батьків. Жив він зі своєю бабусею. І от не знати чому, але йому явно бракувало впевненості у собі. Здавалося, що ні про що інше він не був такої поганої думки, як про самого себе. Люди теж відчували, що йому бракує впевненості у собі, а надто це відчували діти з якими він вчився. Один шкільний розбишака тільки й робив те, що чекав нагоди, щоб побити бідного хлопчика. І от одного дня тому все набридло. Замість накивати п’ятами, він розвернувся обличчям до кривдника і просто засвітив йому між очі. Всі страхи на цьому скінчились.

Після цієї історії хлопця наче підмінили. Минуло кілька тижнів – і він став старостою класу. Пройшов семестр і він уже староста школи. А коли збігло багато років, він відкрив один з найважливіших законів природи, його посвятили в лицарі і стали поважно називати “сер”. Як звали того хлопця? Ісаак Ньютон!

Мораль цієї байки: любити себе треба! Любити і поважати! Не самозакохано, закриваючи очі на все решта, а тверезо, щогодини, щохвилини співставляючи те, що ти зробив, з тим чого б ти хотів досягти! А ще вірити, що все у тебе буду класно.Прокоментуй! to "Драбина успіху"

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд