teenbloog

12 Лис, 2010

У чому ж таки сенс життя?

Автор: Misha Рубрика: Психологія

This Mess We're In
Creative Commons License photo credit: Toni Blay

Мене давно цікавить це питання. Чи знаєте ви, у чому полягає сенс вашого життя?  Чи наповнене ваше існування якоюсь ідеєю? Я, наприклад, належу до людей, які не можуть дати однозначну відповідь на це питання, бо воно поки для мене є занадто складним і незрозумілим. А для вас? Хоча зараз щось спробую придумати…

Зараз усвідомлюю наскільки ми самотні та незахищені в цьому світі. Важливо знати, що десь є хоч одна людна, здатна підставити тобі плече. Ми дрейфуємо в океані людської байдужості. Головне не втратити точні координати, бо тоді буде (вибачте за слово) попандос. На що схоже життя звичайної, пересічної людини? З чого воно складається?

Це важке питання. Наше життя вже десь запрограмовано і ми не в змозі вносити в нього важливі корективи, хіба що деталі, які серйозно на життєве русло не впливають. Чого кажуть, що помирати не боляче? Може це комусь подобається….? Ага, таке-собі задоволення, що ніколи не повториться. А може сенс життя в тому, щоб вмерти?

Десь такий фільм був “Пункт призначення”. Людей переслідувала смерть лише через те, що вони врятувались з літака, який розбився. Всі вони мали померти, але таки знайшлися такі, яким справді не хотілось цього…І вони не померли….правда зразу не померли, а потім, згодом…. Знову не в ту сторону мене потягнуло, не можна так навантажувати свій один-єдиний маленький мозок перед сном. Найгіршим мабуть, коли сенс життя полягає у пошуках сенсу життя….

А з іншого боку згадуються слова пісні Віктора Павліка:

Ми всі в цьому світі різні
Життя двічі не дається,
Не дай обірватись пісні,
Хай серце б’ється.

І що тут робити? Сконцентрувати свою увагу на тому, що приносить нам задоволення у цьому житті? Зациклитись на тому, що дозволяє відчути себе щасливим? Це можуть бути якісь речі, вчинки, слова, а головне, – люди! Щось в мене в голові стукає….- божеволію.

Неправда, бо божевільні збожеволіти не можуть…

Отож, щоб я остаточно не збожеволів роблю вам таку честь: продовжте мою статтю, виправте мене, покритикуйте, вкажіть правильний шлях…Бо запитань тут, як виявляється є набагато більше, ніж відповідей…11 коментарів to "У чому ж таки сенс життя?"

1 | Влад

Листопад 14th, 2010 at 22:17

Avatar

Розумієте,коли в Ісуса спитали в чому сенс життя,Він промовчав.
Я вважаю.що на це питання повинен відповісти той,хто його задав.ИМХО

2 | Аліса

Листопад 15th, 2010 at 19:40

Avatar

Думаю багато хто про це думав, думає і буде думати..
Наприклад я задала собі питання, що мене лякає в смерті?..
відповідь була такою – відсутність думок і ємоцій. Тому для мене сенс життя поглягає у відкритті нових ємоцій, у розвитку думку і головне у вираженні цього всього.
Ось так)

а може і є якась вища істина нашого з вами інування , хто знає))

3 | Діма

Листопад 20th, 2010 at 01:14

Avatar

Це все неправельні балачки…)
Сенс життя в тому що ти маєш його прожити чесно щасливо,бо тобі дав життя Бог, а Ісус пролив кров за твоє життя щоб ти жив для нього в чистоті духовній і негрішив. Тоді коли прийде твій час… Бог забере тебе до себе і ти тоді будеш жити вічно… Ви можете представити що таке вічність???))) Тоді краще подумайте… треба прожити це коротке земне життя в праці для Бога, щоб жити вічно В ЦЬОМУ СЕНС ЖИТТЯ!!!))) РАДІЙТЕ…)))

4 | Юлія

Січень 5th, 2011 at 22:29

Avatar

ну як на мене це все так і є….я цілком згідна з Дмитром….ти правий..але що робити людям котрі справді втратили сенс життя і їм здається що це все…і більше нічого не може бути і не буде…
як їм пояснити чого варте життя….???
адже ж коли в когось нема сенсу життя тоді навіщо взагалі жити….
і це питання є дуже важливим ….

5 | Валєра

Січень 14th, 2011 at 17:07

Avatar

Мені 13 років и що мені робити до 16-17 років щоб я міг уже тоді все забути и жити нормально чим мені займаєтися якщо я не можу забути про цю гру

6 | Юра

Січень 23rd, 2011 at 21:29

Avatar

Життя дійсно є великою таємницею і одночасно великим парадоксом. Таємницею, бо ми багато чого скрито від нас про сенс самого життя. Парадоксом, бо воно його незаперечною ціллю є смерть. Ми народжуємося тільки для того, щоб одного дня померти і кожний прожитий нами день тільки наближує нас до цієї миті.
Я собі уявляю життя з величезним океаном. Ми вкинуті в цей океан, щоб навчитися в ньому плавати. Кожний з нас по різному заховується в цьому океані життя, що жити чи вижити в ньому.
Є такі люди, які вірять, що найголовніши для них самих вижити і протриматися якнайдовже на поверхні цього океану насолоджуючися плавання беручи якнайбільше насолоди від цього, бо рано чи пізно треба потонути і безодні океану небуття. Для таких людей матеріяльні цінності і чуттева насолода є єдиною дошкою порятунку за яку вони тримаються і нікого не хочуть допустити до того що самі тримають у своїх руках. Є такі які глибоко усвідомлюють легкість потонути у безодні небуття і тому не турбуються інших навіть тоді коли живуть коштом інших. Що протриматися довше на плаву топлять, руйнують життя іншим (так як це робить потопаюча людина). (Це жахливо коли лікар за операцію дитини бере останні гроші від матері, бо він хоче достойно прожити своє коротке життя. Навіть не питає себе, що та мама уже не буде мати за що опікуватися своєю дитиною після операції і та дитина і так помре від нестатку фінансів, бо лікар рятуючи свій фінансовий стан потопив іншого).
Є також такі люди, які вірять, що мать тілком відмінне поняття на життя. Вони знають, що вони випливли до океану життя з берегу, який називається початком життя і вони глибоко вірять що земний океан життя має інший берег, яки називається вічним життя. Для таких людею вже стоїть питання не тільки як найдовше протриматися самим чи для своєї родини на плаву життя, але навчитися плавати (жити) так, що мати силу і змогу переплисти на другий берег. Компасом їхнього життя є віра, надхнінням надія і силою любов. Ці три чесноти є підвалиною їхнього життя, а особливо найважливішою є остання. Бо любов є ціллю вічного життя. Ми вчимося любити і єдиною ціллю і сенсом людського життя є любов. Ми повинні зачатися в любові наших батьків, ми не зможемо плавати в океані життя, якщо батьківська любов не навить нас цього робити. Ми чуємося щасливими коли нас люблять і тоді коли зможемо любити інших. Християнська віра нам каже, що ми маємо Бога за Отця, це означає, що всі люди довкола належать до однієї великої родини і єдиним критерієм приналежності до цієї родини повинна бути любов. Якщо хтось не відкриє у собі цих глибоки істин, то його сенсом життя є тільки смерть і тому і придить криза в житті, інколи приводячи навіть до самогубства. Для такої людини нема значення коли осягнути таку мету чи у старости чи у молодому житті…

7 | Марина

Лютий 1st, 2011 at 18:42

Avatar

Існування сенсу життя – майже міф…
І маю величезне прагнення його зруйнувати!!!

8 | Ромко

Березень 9th, 2011 at 19:58

Avatar

Юрко – ти молодець, все просто і зрозуміло.

9 | Святослав

Грудень 18th, 2011 at 22:18

Avatar

Сенс життя в тому, щоб жити і насолоджуватися ним, не задумуючись про нього. ©

10 | Святослав

Січень 14th, 2012 at 21:56

Avatar

Смысел жизни ищут неудачники
http://www.youtube.com/watch?v=zn_Zn1JxZLU

11 | Іванна-Анна

Жовтень 21st, 2013 at 22:13

Avatar

Ви усі так впевнено кажете, що сенс є і потрібно чи то гарно прожити життя, чи то просто іншим допомогти, але чому людина втрачає сенс до життя? Вона ж не завжди не мала сенсу… Зазвичай людина втрачає якусь іншу для себе дуже дорогу людину, і скажіть, ось який тоді випливає сенс для життя? А звідки нам знати, чи ми будемо щось відчувати після смерті чи ні… Життя після смерті вічне.. це смішно… То ми наоборот мали б прагнути швидше помирати, там ж вічність. Сенс життя, якщо людина його втратила, то не факт, що вона його знову знайде… усі історії про Бога так гарно слухалися в дитинстві, але коли життя забирає усе, то як можна вижити у цьому “чудовому світі” і ще ж постійно люди себе обманюють, що Бог робить все, щоб тобі було ліпше. Але це лише для того, щоб думати, що це дійсно так. Це дитяча наївність…

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд