teenbloog

25 Січ, 2009

Енергетики. Шкода чи користь?

Автор: teener Рубрика: Здоров'я

60-Hour Energy
Creative Commons License photo credit: mr.smashy

Енергетичні напої вже досить відомі у світі, хоча їх інгредієнти вже давно використовуються людством для стимуляції нервової системи. Виробники стверджують, що їх продукція несе тільки користь і продовжують випускати все нові і нові типи цих напоїв. Але чи насправді це так?

умовно розділяють на дві категорії: перші містять великі дози кофеїну, другі -вітамінів та вуглеводів. Кофеїнові підходять  трудоголікам та студентам, які працюють по ночах. Вітамінно-вуглеводні створені для активних людей.

Енергетики містять комплекс вітамінів та глюкози. Глюкоза швидко всмоктується в кров і забезпечує м’язи та мозок енергією. Треба пам’ятати, що їх потрібно вживати в певних дозах. Максимальна доза - дві банки на добу. Перевищення цієї дози може призвести до підвищення артеріального тиску чи рівня цукру в крові. Також не варто вживати ці напої після занять спортом, не експериментує так над своєю серцево-судинною системою.

Енергетики офіційно заборонені в Франції, Данії та Норвегії. У цих країнах їх можна знайти тільки в аптеках, тому що вони вважаються ліками і дози їх прийому дуже суворі. Недавно швецькі правоохоронні органи почали розслідування трьох смертей, які начебто викликані вживанням таких напоїв.

Смертельна доза для людини 10 грамів кофеїну- це приблизно 150 баночок цього напою.

Заява, що енергетичний напій забезпечує організм енергією є досить голослівним та пустим. Вміст банки тільки допомагає відкрити шлях до внутрішніх резервів організму, тобто виконує роль ключа. Іншими словами, сам напій ніякої енергії не містить, а тільки допомагає використати нашу власну.

Таким чином ми використовуємо власні ресурси, беремо у себе енергію в борг. Але рано чи пізно цей борг потрібно буде віддати з відсотками у вигляді втомленості, безсоння, дратівливості та депресії.

Як будь-який інший стимулятор, кофеїн, який міститься енергетиках приводить до виснаження нервової системи. Його дія триває в середньому 3-5 годин, після чого організму потрібен відпочинок, крім того кофеїн у великих дозах викликає звикання. Багато енергетичних напоїв містять у собі велику кількість вітамінна В, який викликає прискорене серцебиття та тремтіння у кінцівках. Мікс глюкози та кофеїну дуже шкідливий для молодого організму.

Ні в якому разі не можна вживати енергетичні напої разом з алкоголем. Це дуже шкідливо і може призвести, навіть, до смерті.

Енергетичні напої містять таурин та глюкуроноклатон. Вміст першого в декілька раз перевищує допустиму норму, а кількість другого в двух банках напою перевищує добову норму в 500 разів. Навіть вчені не знають, як ці інгредієнти взаємодіють з кофеїном. Дія цих напоїв на організм ще не досить вивчена тому експериментувати з енергетиками не варто.

Іншими словами енергетичні напої -це вітамінні замінники кави, але набагато шкідливіші для підліткового організму та нервової системи, яка дуже важко переносить такі виснаження.

Тому, я вам раджу, краще для бадьорості випити чашку чаю- і смачніше і організм в нормі. А за “енергію” яку отримаєш від цих напоїв будеш вимушений платити сповна. Пам’ятай, що вживаючи енергетичні напої ти обманюєш свій організм. Вони дійсно бадьорать, але ця бадьорість штучна. І якщо все ж таки вживаєш енергетичні напої то роби це з розумом.1 коментар to "Енергетики. Шкода чи користь?"

1 | Alice

Червень 11th, 2012 at 07:33

Avatar

Згодна з автором. краще випити чашку чаю тим більш у енергетичні напої додають гуарану, яка викликає залежність.

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд