teenbloog

01 Тра, 2009

Підготовка до екзаменів(Частина 1): Як готуватися до екзамену?

Автор: teener Рубрика: Навчання

exams1
Скоро закінчується остання чверть. Але на декого з нас в кінці навчального року чекають не тільки такі довгоочікувані канікули, але ще й екзамени, які потрібно успішно скласти!

Як же встигнути підготуватися до екзамену?

Спочатку давай вияснимо, скільки часу залишилося до екзамену  – місяць, тиждень, три дні? У будь-якому разі не панікуй, для початку встань перед дзеркалом у позу впевненої у собі людини і тричі промов до себе: «Я зроблю це»! Ти мусиш повірити у себе та свої сили – це найперша обов’язкова умова для досягнення результату.

Далі необхідно постаратися досягнути стану чистої свідомості, свого роду порожнечі, якби звільнити пам’ять для роботи,зосередитися на підготовці, і прибрати всі відволікальні фактори. І не плутай вміння не думати з невмінням думати. Тільки після такої підготовки можна переходити до процесу запам’ятовування інформації.

Найпоширеніша помилка у підготовці до іспиту – діяти за принципом «Проходжу всі білети». Залишені на останній день питання можуть виявитися найважчими, а ти поки дійдеш до них, то виб’єшся із сил і просто не зможеш їх осилити. Краще весь час, що залишився до екзамену, поділити на три однакові частини. За першу з них постарайся пройти всі теми та питання загалом, десь «на трієчку». Треба зорієнтуватися, який обсяг матеріалу на тебе чекає. Не ігноруй таблиці та графіки, наочність тільки допомагає краще засвоювати інформацію, можеш, навіть, малювати до питань свої схеми.

Встановлено, що в кожному тексті до 80% «води», і тільки 20% – головне, яке важливо вміти виділяти. Для цього потрібно читати текст шматками чи абзацами, і по ходу виділяти найголовніше. Важливі думки та висновки з розділів підкреслюй олівцем. Не обминай термінів. Ще краще виписувати ключові слова, зв’язуючи їх стрілками. Ключові слова – це слова, які містять у собі головну суть. Ключові слова можна зв’язувати у опорні схеми. Відмічено, що краще запам’ятовуються овали, а найгірше сприймаються прямокутники.

За наступну третину часу вивчи все «на четвірку», вникай у деталі, пробуй відповідати на питання після розділів. Інформацію, яку вчиш потрібно уявляти. Потрібно представляти картинку(і, навіть, ставати учасником подій – це особливо добре діє при підготовці до екзаменів по історії та географії).
Але цей принцип не буде працювати при запам’ятовуванні нової інформації, якщо є пробіли в базових знаннях.

Також корисно повторювати вивчене в слух. Прочитав блок тексту – розкажи його вголос. Перше повторення повинно бути одразу після запам’ятовування, друге не пізніше ніж за годину, хоча б швидким пролистування підручника. Якщо потрібно щось вивчити на пам’ять, спочатку розкажи текст голосно, потім впівголоса, потім пошепки. При пониженні голосу вмикається додаткова увага, що підсилює ефект вивчення.

За дні, що залишилися потрібно буде лише відшліфувати отримані знання до блиску. Так ти нічого не пропустиш і все встигнеш. Між навчанням роби короткочасні перерви та прогулянки на свіжому повітрі.

Дуже важливо не доводити себе до перевтоми. Під час вивчення не переключайся з одного предмету на інший, наприклад, не раджу тобі вчити математику та географію паралельно, наслідки можуть біти непередбачувані.

Науково підтверджено, що мозок оброблює отриману інформацію тільки під час сну, і найрезультативніший час з 22-ї до 24-ї години. Тому напередодні екзамену в цей час потрібно вже спати, щоб мозок встиг відпочити.

Питання писати чи не писати шпаргалку не актуальне. Звичайно потрібно писати. Поки ти майструєш шпаргалку перечитуєш і запам’ятовуєш не одну сторінку підручника. У тебе одночасно працюють усі види пам’яті: зорова, рухова, і, навіть, слухова. Шпаргалка додасть тобі впевненості у власних знаннях. Декілька правил підготовки власної шпаргалки:

  • Шпора має легко читатися! Читати і списувати текст доведеться у екстремальних умовах. Прикро коли не зможеш розібрати свій власний почерк. Тому пиши шпору друкованими літерами. Вони мають бути не надто великими. Рядки як найщільніше підганяй один до одного.
  • Шпаргалку треба ретельно заховати! Вона не повинна бути надто великою, найчастіше – це паперова смужка з 5-10 словами у кожному рядку. ЇЇ можна скласти в кілька разів «гармошкою» і сховати в рукаві, авторучці або шкарпетці.
  • Класти шпору до кишені небезпечно, а якщо екзаменатор вирішить обшукати тебе? Тому заховати шпору треба надійно, але і не дуже далеко, щоб не привертати до себе забагато уяви коли будеш її діставати.

Будь обережним і щоб «не погоріти» користуйся шпаргалками, коли вже ну зовсім нічого не знаєш.

Завжди бракує одного дня, щоб вивчити все ідеально. Щоб там не було в останній вечір перед екзаменом уже не варто вчити нічого. Дай мозкові переварити ту інформацію, яку ти в нього заклав. Піди подихати повітрям, нехай голова відпочине. Досі ти все робив правильно, тому заспокойся.

Подумай, що ти завтра вдягнеш. Не раджу тобі привертати до себе зайвої уваги прийшовши у якому занадто яскравому одязі та з неймовірною зачіскою. Найкраще підійде щось просте.

І ще – поклади п’ять копійок (однією монетою!) під п’яту на удачу. Відмінно не гарантую, але прикмета додасть тобі впевненості у собі!

Екзамен – це лотерея. Не грати в неї ти не можеш. Але виграти – це твій обов’язок.

Використані матеріали: “Сегодня”8 коментарів to "Підготовка до екзаменів(Частина 1): Як готуватися до екзамену?"

1 | Інна

Березень 16th, 2010 at 17:06

Avatar

дякую, на серці і на душі аж лекше стало..)

2 | Олеся

Травень 11th, 2010 at 16:57

Avatar

Дуже корисна інформація, трохи заспокоїло!!..)

3 | Соля

Травень 28th, 2010 at 14:38

Avatar

Дуже дякую за таку чудову статтю,рада що на неї натрапила!всетаки скоро вже екзамени,дуже переживаю..але завдяки вашим порадам мені стало спокійніше!!:)Спасибі!!!

4 | невідома

Червень 21st, 2010 at 17:05

Avatar

у мене через рік екзамен а я чомусь хвилююсь…
не можу знайти собі місця
Цього року мій брат здавав екзамен і в нього все добре.Хоч він казав рік назад що потихеньку буде все вчити,і от тільки напередодні, на останньому тижні почав вчити.Я надіюсь що в мене теж все буде добре.

5 | Марік

Липень 15th, 2010 at 14:43

Avatar

Привіт,слухайте не партесь здасте ці екзамени легко тільки потрібно хоть шось примітивне по темі.

6 | Школьница**

Листопад 22nd, 2010 at 21:48

Avatar

круто=)думаю мне оч помогло=)

7 | Інна

Травень 30th, 2011 at 11:05

Avatar

ВЕЛИКЕ ВАМ СПАСИБІ ЗА ТАКУ КОРИСНННЮЮЮЧУ ІНФОРМАЦІЮ….

8 | Єлизавета

Грудень 7th, 2016 at 01:05

Avatar

Дякую дуже допомогло вже поступила на бюджет

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд