teenbloog

02 Тра, 2009

Підготовка до екзаменів(Частина 2): У кабінеті екзаменатора…

Автор: teener Рубрика: Навчання

exams2
Creative Commons License photo credit: jackhynes

Ось ти під дверима класу, за якими скоро почнеться екзамен. Коли заходити? Найкращий варіант десь у середині. На початку екзамену педагог ще сповнений сил, і розраховує, що його предмет всі добре знають. Коли ж він вислухає кількох трієчників, то почне реально оцінювати ситуацію. Саме в цю мить і повинен з’явитися ти!

У кінці йти не раджу. Останніми завжди ідуть ті, хто найгірше знає предмет, тому можеш отримати оцінку нижче, ніж ту, на яку ти заслуговуєш.

Поки чекаєш своєї черги, не доучуй нічого під дверима. Додаткова інформація не засвоїться, а влаштує в голові справжню плутанину. Краще згадай щось веселе, якийсь анекдот. Посміявся? Ну ось і настала твоя черга заходити в кабінет до екзаменатора.

Отже , ти витягнув білет, подивився на запитання – і почав тихо сипатися на підлогу: жодного не знаю!.. Не поспішай здаватися! Витягнув «не той» білет? Вчитель про це знати не повинен! Тому не потрібно супроводжувати витягування білету, якимись зайвими діями, чи викриками, панікою. Май спокій. Якщо ти хоч раз бачив сторінку з підручника то неодмінно зможеш її згадати. Тільки зосередься та заспокойся.

Перечитай ще раз запитання – не буває такого, щоб ти не знав абсолютно нічого. Просто не буває! Можливо відповідь є у твоїй шпаргалці, яку ти писав вдома(про підготовку «виручалочок» більш докладно у попередній статті: Підготовка до екзаменів(Частина 1): Як готуватися до екзамену?).

Якщо якесь запитання ти знаєш краще від інших, почни саме з нього. А відповіді на решту поступово самі почнуть спливати у твоїй пам’яті. Не лякайся, якщо спочатку не можеш нічого згадати. Максимально використовуй дозволений підручний матеріал: словник, карту. Підключи логічне мислення.

Принаймні хоч щось напиши на аркуші, коли підеш до екзаменатора. Ніколи не йди відповідати з пустими руками – вчитель повинен бачити, що ти впевнений у своїх знаннях і дійсно вчив предмет, а твій написаний план відповіді показує, що під час підготовки ти думав та готував відповідь, це тільки плюс для тебе.

Перед відповіддю обов’язково придивись до настрою екзаменатора: як він реагує на відповіді твоїх однокласників, валить чи витягує. Якщо вчитель ладен все розповідати за учня сам, щоб потім сказати, що той нічого не знає – не допускай цього: говори наполегливо і швидко. Якщо ж той вислуховує з початку до кінця, не перебиваючи і без зайвих запитань, – не поспішай, говори логічно і спокійно. Візьми собі на замітку: уміння визначити настрій екзаменатора дасть тобі більше користі, ніж будь-яка шпаргалка.

Навіть якщо ти все прекрасно знаєш, все одно напиши кілька перших речень своєї відповіді на аркуші. Саме перші слова справляють найбільше враження на екзаменатора, який чомусь завжди уважніше слухай початок відповіді аби одразу визначити рівень твоєї підготовки.

Якщо вже завершив готуватися і більше нічого згадати не можеш прислухайся до відповідей твоїх однокласників, можливо, ти зможеш винести з них щось, що і тобі стане у пригоді.

Перед відповіддю відклади аркуш зі своєю роботою у бік. Закрий очі і зосередься. Ти більше нічого не хочеш додати до своєї відповіді? Пам’ятай, що найсвіжіші ідеї приходять у голову після того, як конверт з листом вже запакований.

Ну ось настав час твоєї відповіді. Як переконати екзаменатора, що ти гідний гарної оцінки?

По-перше не наглій. Мовляв: «Запитання це дуже легке і не цікаве, я взагалі не розумію, коли мені знадобляться ці знання». Зараз твоє завдання не хизуватись, а позитивну оцінку отримати.

Починай відповідати серйозно: номер білета, повна назва запитання і послідовна відповідь за заздалегідь складеним планом. При цьому дотримуйсь кількох правил:

Відповідай чітко, переконливо і послідовно. Доповнюй свою відповідь фразами типу «З цього випливає що…» , «Отже маємо…» і т.д., тобто показуй, що все логічно і просто і розбираєшся у цьому питанні.

Не стримуй свої руки: якщо під час відповіді ти почнеш щось малювати, креслити або записувати на очах екзаменатора, він відволічеться від самого запитання.

Якщо екзаменатор шуткує – не раджу тобі вдавати, наче ти кілограм лимонів тільки що проковтнув, краще посміхнися у відповідь, це дозволить зняти напругу.

Якщо ти все сказав, що міг, а екзаменатор ще чогось чекає – не розгублюйся, почни розповідати все спочатку, але вже іншими словами, наголошуючи на основних пунктах своєї відповіді.

Категорично заборонено мовчати і говорити: «Не знаю». Ти не на допиті. Почни розказувати те, що знаєш, а там дивись і вдасться вийти на потрібну тему. У всякому разі помилка краще, ніж мовчання. На будь-якому екзамені випробовуються не тільки знання а й сама людина. А воля до перемоги завжди викликає захоплення.

І під кінець ще раз нагадаю: екзамен – це лотерея. Не грати в неї ти не можеш, але виграти – це твій обов’язок. Успіхів!7 коментарів to "Підготовка до екзаменів(Частина 2): У кабінеті екзаменатора…"

1 | Олег

Травень 4th, 2010 at 16:06

Avatar

Дуже класна стаття!
Тепер я впевнений, що здам екзамен!
Дякую!

2 | Катя

Червень 3rd, 2010 at 20:57

Avatar

Суперская!!! Очень помогла…. Я стала не много уверенная и сильна в сееб!

3 | невідома

Червень 21st, 2010 at 17:48

Avatar

А якщо взяти якмйсь білет який ти ну майже нічого не знаєш,або від хвилювання все забув,
чи можна розповідати якусь іншу тему,з іншого білета? таке прокатить???

4 | teener

Червень 22nd, 2010 at 06:31

Avatar

Є дуже бородатий анекдот на подібну тему, коли студент на екзамен з біології вивчив тільки один білет про блоху. І от він прийшов на екзамен, тягне білет, а білет виявився про рибу. Він думав, думав, ну ось і його черга відповідати. Він почав так:” Риба плаває в воді, у риби є луска, а якби у риби була шерсть у неї були б блохи. Блохи – це такі… ” :)

Мораль. До екзаменів краще готуватися якісно, а якщо хоч раз читав осмислено відповідь на білет, то обов’язково все згадаєш. Перевірено на собі)

5 | Іринка

Листопад 2nd, 2010 at 14:31

Avatar

СТАТТЯ- СУПЕР!!! Я на діюсь,це- допоможе мені здати екзамени.

Дуже-дуже дякую!!!!!

6 | Маруська

Грудень 28th, 2010 at 00:48

Avatar

Стаття цікава. Я впевнена, що комусь вона стане в пригоді. А я от не впевнена, що здам екзамени навіть якщо буду знати білет, як підходити і що говорити. Корупція процвітає! А особливо це образливо коли ти дійсно щось знаєш….

7 | Катя

Травень 2nd, 2012 at 09:08

Avatar

Дуже дякую! Буду слідувати порадам,,,,,,,,,,
Щодо корупції, я згодна,,,,,,,,,,

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд