teenbloog

17 Кві, 2012

Поради з безтурботності

Автор: Анна-Марія Рубрика: Життя|Психологія|Саморозвиток|Уроки успіху

Всім відомо, що люди, які відносяться з оптимізмом до всього світу і з гумором до себе,  більш привабливі і приймають більше правильних рішень, ніж ті, які цими якостями не володіють. В більшості зарубіжних компаніях позитивний настрій є такою ж необхідною частиною ділової людини як, скажімо, його  костюм. До того ж, в часи, коли удача нас покидає єдине, що може нас врятувати – це оптимізм і гумор. Психологи стверджують, що здатність з гумором сприймати будь-які ситуації, хвороби, власні вади не є природженою якістю. Цю рису характеру можна виробити в собі. Проте як же навчитись створювати і зберігати гарний настрій в будь-яких ситуаціях? Пропоную вам декілька вправ, які допоможуть у цьому.

Вправа 1

Ціль: навчитись створювати гарний настрій за своїм бажанням.

Інструкції з виконання: згадай епізод з життя, коли тобі  було дійсно дуже весело. Постарайся згадати своє відчуття тоді, кожну приємну деталь, перенесись спогадами в ту мить.  Ти побачиш, що на душі стане тепліше і усмішка ще довго не зійде з твого обличчя.

Вправа 2

Ціль: навчитись знаходити щось хороше навіть в найскладніших і найнеприємніших ситуаціях.

Інструкції з виконання: коли знаходишся в стані депресії чи суму, подивись на проблему  зі всіх сторін і згадай приказку: “Не було б щастя, так нещастя допомогло.” Подумай, які позитивні моменти можна в ній знайти. Скажи собі: “Саме цього я і хотів”. Може здатися  дивним, але ця фраза дійсно допомагає відпустити ситуацію і не відчаюватись, а приступити до прийняття раціональних рішень.

Численні дослідження показують, що мозкова діяльність відразу після того, як людина від душі посміється, зростає в декілька раз: різко покращується пам’ять, нормалізується артеріальний тиск і ритм серця. Виявляється, що коли людина часто усміхається і сміється, то це краще багатьох інших  засобів знімає напруження та зміцнює здоров’я.

Вправа 3

Ціль: навчитись змінювати свій настрій, керувати емоціями.

Інструкції з виконання: як тільки набігають сумні думки, згадай щось веселе, ввійди в стан, коли ти був щасливий і посмійся від душі.

Виявляється, що кожна людська емоція через нервові імпульси в мозку викликає виділення нейротрансміттерів. Дотепер вчені виявили їх більше шістдесяти. Багато з них зв’язані з позитивними емоціями, наприклад, норадреналін, який підтримує гарний настрій, щастя людина відчуває завдяки  серотоніну, а викликати ці гормони радості може кожен, варто тільки захотіти.

Вправа 4

Ціль: навчитись виробляти і підтримувати позитивний настрій.

Інструкції з виконання: поклади перед собою свою улюблену фотографію, з якою в тебе зв’язані приємні спогади. Сконцентруй свою увагу на спогадах, де, коли і ким вона була знята. Відтвори в пам’яті цей епізод.

Також можна спробувати завести блокнот, в який ти будеш записувати улюблені жарти і смішні випадки з життя. Як тільки в  тебе буде поганий настрій або самопочуття, почитай його. Повір, ти почнеш сміятись.

До того ж, кожного дня необхідно робити одну просту вправу – усміхатись. Випрямляти спину, розправляти плечі, вдихати на повні груди повітря і відчувати себе справжнім актором, який грає роль щасливої і веселої людини. Намагайся кожною клітиною тіла відчути цей стан і запам’ятати його. Важливо зрозуміти, що гарний настрій не залежить від зовнішніх обставин.

Є ще один метод, за допомогою якого можна підтримувати гарний настрій. Він полягає в аналізі причин поганого настрою і його зміни.  Тобто, коли тебе доймають негативні думки, то не варто на них зациклюватись, треба  просто переключитись на щось приємне.

І на завершення декілька порад для гармонізації душі та розуму:

  • Спостерігай за природою, насолоджуйся нею, відчувай себе частиною світу. Це завжди дає енергію і гарний настрій.
  • Старайся так спланувати день, щоб залишився час для різних роздумів, афірмацій та візуалізацій.
  • Більше намагайся згадувати людей, з якими тобі приємно і легко спілкуватись, події, які з ними пов’язані.
  • Вигадуй і розповідай різні цікаві історії та анекдоти. Це завжди допомагає розвеселити, навіть, найнуднішу компанію.
  • Посміхайся частіше, адже завжди можна знайти привід для цього.


2 коментарі to "Поради з безтурботності"

1 | Олександра

Червень 1st, 2012 at 12:42

Avatar

Дякую за поради, вони дійсно дуже допомагають у житті кожній людині=)

2 | Yulia

Липень 7th, 2013 at 11:31

Avatar

Дійсно,поради дуже класні.

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд