teenbloog

12 Бер, 2009

Що таке самотність?

Автор: teener Рубрика: Психологія|Спілкування

Man in Foggy Morning (Super wide)
Creative Commons License photo credit: Rajiv Ashrafi

У підлітковому віці, як би дивно це не звучало, проблема самотності- це дуже актуальне та важливе питання, яке потребує відповіді. Давай-но розберемося що ж таке самотність?

Самотність – це відчуття порожнечі. Ти відчуваєш, що ізольований від світу, ти тікаєш від сім’ї, друзів,соціуму. Є різні типи самотності. Ти міг відчувати самотність, як якесь невизначене почуття, що не зовсім правильно, свого роду якусь душевну порожнечу. Або ти міг відчувати самотність, як дуже сильну душевну біль. Один тип самотності може бути викликаний втратою ближньої тобі людини, інший коли ти відділений від коханої людини. Наприклад, ти можеш відчувати себе самотнім, коли твій друг чи подруга у від’їзді.

Почуття самотності може напасти на тебе в будь-яку хвилину, навіть без явної на те причини. Хороша новина полягає в тому – що насправді справи будуть налагоджуватися, тобі просто потрібно рухатися вперед, ступаючи крок за кроком .

Ми ростемо та змінюємося і разом з цим у нас з’являються нові відчуття, точніше ми починаємо сприймати речі трохи по іншому, більш серйозно та зважено. В додаток до очікування та хвилювання, ми також часом відчуваємо самотність. І не завжди причина криється в тому, що ми на самоті. Ти можеш залишатися один на протязі довгого періоду і не відчувати самотності, з іншої сторони, ти можеш знаходитися серед друзів і в знайомому місці та відчувати самотність, навіть не підозрюючи у чому ж причина!

Найкращий спосіб зрозуміти самотність, це проаналізувати, як люди відчувають це почуття. Ти відчуваєш себе самотнім коли:

Ти знаходишся на самоті і відчуваєш, що у тебе нема більше вибору, крім як залишатися на одинці;

Ти відчуваєш, що тобі не вистачає спілкування;

Ти стоїш перед змінами у житті – нова школа, новий будинок, нові друзі чи будь-які інші зміни;

Ти відчуваєш, що тобі ні з ким поділитися своїми почуттями;

Ти сприймаєш себе, як недоступний для інших, непривабливий, не вартий уваги, навіть якщо інші не розділяють цієї думки.

Самотність не означає бути наодинці!

Є деяке неправильне сприйняття самотності. Треба зауважити, що самотність не означає, що ти залишився сам. У тебе в житті, напевно, виникали ситуації, коли тобі хотілося побути на самоті. І це нормально!

Коли самотність зачіпає нас, ми починаємо відчувати себе одинокими і через це сумуємо. Кожен з нас може відчути себе самотнім, але ми знаємо, що можемо отримати компанію від наших батьків чи друзів, і скоро будемо відчувати себе краще. Ми можемо змінити наш настрій. Але тоді, коли ми відчуваємо, що потрапили у пастку нашої самотності, і з цим приходить відчуття безнадійності та відчаю – це стає реальною проблемою.

Почуття самотності може бути підсилено твоїм не правильним сприйняття того, що з тобою відбувається. Підлітки часто сприймають самотність так:

«Самотність – це ознака слабкості та незрілості».

«Зі мною щось не так якщо я почуваюсь самотнім. Це ж повинні бути найкращі роки мого життя».

« Я, напевно, такий один хто відчуває самотність».

Досліди психологів  показують, що підлітки, які думають про самотність, як про слабкість часто зіштовхуються з такими проблемами:

Великі труднощі, у взятті на себе відповідальності, в самоствердженні, в представленні себе в компаніях, розмовах по телефону та на вечірках.

Труднощі в саморозкритті, та в спілкуванню з іншими людьми. Тенденція очікування того, що його відхилять.

Одинокі підлітки стверджують, що через самотність вони відчувають депресію, злість та те, що їх ніхто не розуміє. Вони можуть стати дуже критичними по відношенню до себе, чутливими до навколишніх обставин, почати жаліти себе або починають винити інших у своїх проблемах. Коли це починає відбуватися, підлітки тільки укорінюють свою самотність. Вони стають дуже збентеженими, втрачають мотивацію для спілкування та ізолюють себе від людей.

Інші підлітки навпаки стають дуже активними та нав’язливими у спілкуванні, не оцінюючи наслідки такої поведінки. Пізніше вони можуть відчути себе не задоволеними такими відносинами.

Як ми сприяємо нашому почуттю самотності?

Самотність – це пасивний стан. Іншими словами, якщо ми не проявляємо ніякої активності, для того, щоб змінити ситуацію ми можемо крутитися в циклі самотності. Ми сподіваємося, що це відчуття зникне, але цим ми тільки дозволяємо окутувати нас ще більше. Ми тримаємо самотність в собі, але заглиблювання у це почуття може призвести до депресії та відчуття безнадійності, що тільки погіршить стан.

Що робити з почуттям самотності?

По-перше, визнай, що ти відчуваєш самотність, не ховайся і не бреши самому собі. Щоб перестати відчувати себе самотнім, ми спочатку повинні визнати, що відчуваємо її. Іноді визнати це дуже складно. Тоді ми повинні виразити свої почуття у якомусь іншому вигляді. Ми можемо описати це у власному щоденнику, чи написати листа до уявного друга, намалювати картину, написати пісню.

Потрібно робити те, що дозволяє нам виразити свої власні почуття. Вираження власних почуттів заставляє нас помічати багато речей, які пов’язані з нашим почуттям самотності, це наш гнів, злість, невпевненість у собі. Ми почали б помічати, звідки виникають ці почуття, і як вони впливають на наше життя. Оскільки ми починаємо помічати деякі зв’язки, ми будемо в змозі почати робити зміни.

Ти повинен визнати, що самотність – це те, що можна змінити. Також ти повинен знати, що самотність це не тільки твоя проблема.

Відчуття самотності повинно сприйматися як індикатор якихось твоїх потреб, які ти ще не задовольнив.

Проаналізуй свої потреби. Твоя самотність може бути наслідком цілої низки потреб. Це може бути потреба у більш широкому колі друзів, чи потреба справжнього товариша. Можливо, у тебе є потреба зробити деякі речі тільки для себе.
Подумай про це та зроби висновки!14 коментарів to "Що таке самотність?"

1 | Юля

Січень 13th, 2011 at 13:02

Avatar

повна туфта!!!! Це писала людина як ніколи по справжньому не була самотньою!!!!

2 | Інна

Лютий 4th, 2011 at 15:14

Avatar

“Проаналізуй свої потреби. Твоя самотність може бути наслідком цілої низки потреб.”
А якщо для мене самотність і є тією потребою?Хто сказав, що самотність, це завжди проблема?Чому мені має бути з іншими краще ніж лише поряд з собою?

3 | Dana - Diana

Квітень 10th, 2011 at 17:12

Avatar

Це точно. А якщо просто хочеться впасти та
поплакати в подушку?! Написано трохи неправильно. В кожной людини своя самотнысть : потрыбна чи непотрыбна, може мены “посамотнувати” життэво необхыдно.
( За ы та э вибачте, в мене комп на росыйськый стоить)

4 | Pedro

Квітень 17th, 2011 at 14:03

Avatar

Люди читайте уважніше, а не пишіть пургу в коментах!! Поплакати в подушку і побути одному, це називається побути наодинці!! А самотність це дійсно проблема, коли тобі хочеться бути з кимось, але щось заважає!! Апатія яка тобі непідвладна!! А найгірше, що до цього стану можна привикнути, і тоді ще важче його перебороти!!

5 | oleg-oleg

Вересень 14th, 2011 at 21:44

Avatar

сaмотнicть цe вaжко i болячe.

6 | Zora

Жовтень 2nd, 2011 at 22:09

Avatar

До самотності дійсно дуже легко звикнути. Ти уявляєш навколишній світ ніби у двох вимірах: по один бік стіни знаходишся ти, а по другий – все інше. Найстрашніше те, що проходять роки, а ти уже не те що не можеш, а НЕ ХОЧЕШ усе змінити…

7 | Nicole

Листопад 20th, 2011 at 16:03

Avatar

Насамперд ,самотність це відчуття коли дійсно нічього не хочеться ,це як депресія.) У кожного самотність своя,через ті почуття і через те все прожите яке було і залишило свій слід у тебе в душі..Це нестерпне бажання зміти себе ,або вияснити що не так і знайти своє я.Можливо самотніст ,це просто низька самооцінка яка заважає себе проявити у компаніях і просто жити повноцінно ,як всі .Бо життя прекрасне!

8 | Аліса

Березень 13th, 2012 at 20:27

Avatar

Самотність- це коли нема кому розповісти про свої переживання, коли ти приходиш додому і не чуєш там жодного голосу. А в підлітковому віці просто часто бувають депресії і ти думаєш що самотній, врешті-решт у тебе є батьки і з ними ти завжди зможеш поговорити і не почуватися самотнім.

9 | Степан

Липень 21st, 2012 at 23:17

Avatar

А хіба в цьому світі можна знайти когось, на кого дійсно можна покластися, не боятися, що про мої проблеми дізнається хтось, хто на даний момент є для мене постороннім?

10 | Олеся

Грудень 29th, 2012 at 09:31

Avatar

чомусь, коли спостерігаєш за іншими, все виглядає так добре, з такими веселковими почуттями… а у тебе?… тому і здається- або я щось роблю не так, або мої погляди занадто складні для розуміння… тому знову наступає ця клята вічна САМОТНІСТЬ

11 | Марічка

Березень 8th, 2013 at 19:37

Avatar

Самотність-це реально страшне відчуття,тому що охоплює тебе цілком та повністю навіть коли ти в соціумі. Немає бажання нічого розповідати друзям,бо вони 1.не мають часу 2.в них все прекрасно 3.не хочеться нікого навантажувати своїми проблемами… і тому трохи подепреснякувала, поплакала в подушку, з’їла еілограм морозива під парочку плаксивих філбмів, ще разок перечитала “розвіяні вітром” А ТЕПЕР ЗБЕРИСЬ – ТРЯПКА!!! Порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих. Підніми високо голову, сходи куди небуть, та переконай саму себе та всіх що ти найкраща та варта чудового життя)))))

12 | мирослава

Жовтень 28th, 2013 at 19:54

Avatar

Самотнысть-це дуже страшно!!!!!!!!! А ще коли в одный кымнаты знаходиться поруч твоя кохана людина,а поговорити нема з ким……..

13 | ліда

Липень 7th, 2014 at 08:26

Avatar

самотність це коли ти ненавидиш вихідні та свята бо ти сидиш дома один з компом .Час від часу плачеш і гуглиш ”чому у мене немає друзів”.Зрозуміти в чому твоя вина не можеш,напевно доля .

14 | Наталя

Жовтень 17th, 2016 at 23:48

Avatar

Самотність… Знайоме відчуття. Особливо моторошно, коли тебе обіймає кохана людина, а ти дивишся в його (чи її) очі і розумієш, що ця людина геть-нічого про тебе не знає, що вона тобі чужа, що ти наче хижий звір, наче самотній вовк-одинак, який блукає у нетрях життя… І що коханий ( чи кохана) ще пошкодують, що з тобою зв’язалися… І це при тому, що усвідомлюєш, ти кохаєш, любиш, цінуєш людину, яка тебе обіймає та дивиться прямо у зіниці.
Певно, це і є самотність. І це справді лякає.

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд