teenbloog

25 Січ, 2009

Страхи перехідного віку

Автор: teener Рубрика: Психологія|Страхи|Школа виживання

На перший погляд сучасний тінейджер нічого не боїться. Це якщо вірити самим підліткам. А якщо послухати психологів то все якраз навпаки.

Подався я  до знайомого психолога шукати правди. І ось, що він мені сказав – підлітки насправді багато чого бояться. Мовляв, і дітвора тусується з хуліганами та всякими «крутими», бо боїться. Людина починає коритися силі і вже проповідує право кулака. Знає, що зле робить, а все одно…

Те що підлітки групуються, це не дивно, вік такий. Це схоже на тренажер стосунків, на якому вони вчаться спілкуватися, співчувати, відстоювати своє «Я».

Справа не в цьому, погано, що орієнтири в багатьох не ті. На першому плані – культ сили. Кажуть, що винне телебачення, що який канал не глянь, побачиш тільки насильство та вбивства. На мою думку, скоріше винне саме суспільство, яке догідливо сприймає це все наче так і треба.
У психологів є такий тест – «Малюнок неіснуючого звіра». Тобі пропонують намалювати якогось звіра і, дивлячись на нього складають твій психологічний портрет. Шипи, роги, ікла означають тут агресивність . Колись їх малював кожен десятий, сьогодні це вісім підлітків з десяти!

Багато тінейджерів скаржаться, що вони взагалі нікому не потрібні: ні школі, ні батькам, ні суспільству…
Суспільство зайнято політикою, вчителі тільки про Радянський Союз розповідають, як їм жилося, а батьки ледь свої проблеми розгрібають. Два – три роки такої байдужості і тю-тю тату-мамо ваше чадо вже не ваше. І не кажіть потім про чиюсь невдячність, чим раніше думали?
Це дуже важлива проблема, більшість батьків просто, навіть, не намагаються зрозуміти проблеми своїх дітей, а це дуже небезпечно.

На відміну від дівчат, які реагують на життєві негаразди загостреною самотою, ми, хлопчиська, виражаємо ставлення до світу через страхи і захисну агресію. Така вже наша психологія. Нам здається, що все, що коли-небудь було з іншими людьми нас не стосується, а наші переживання – унікальні. І коли на них хтось зазіхає – ми на таке здатні!..Ще в XIX столітті дочка Льва Толстого підмітила: «Найбільше втеч із дому, самовбивств і навіть убивств припадає на тих, кому від тринадцяти до шістнадцяти».
Хто виростав у 1970-ті, гостро відчували не страх перед своїм майбутнім, а… нудьгу від того, що всі перспективи наперед вже відомі. Нам би їхні проблеми!

Сьогодні ж… Навіть якщо ти студент і знаєш чого хочеш перспективи твої вельми туманні. А від них залежить наше життя і наше майбутнє. І не потрібно все зводити на матеріальні блага! Я знаю багато дітей з небідних сімей, які начебто мали життєву перспективу, але… Не вони були її творцями, а батьки, і не завжди чада сумирно приймали їх за свої. Їм нав’язували чужі думки, з якою б то не було користю, а вони опиралися, їм заважали думати.

Страх перед майбутнім люди відчували завжди. Що можна тут порадити?

Якщо тобі припала до душі якась справа і ти дійсно упевнений, що це твоє (розумієш дійсно упевнений, упевнений на всі 100, що ця справа твоя і вона варта того, щоб віддати їй життя), дай батькам зрозуміти, що ти хочеш цим займатися. Поясни їь, що коли мрії підрізати крила, у тебе до пуття не сформується ані самостійність, ані ініціативність, ані життєва перспектива. Зате невизначеність тільки зросте.

Спробуй зрозуміти себе. Свої страхи. Подумай, як можна їх позбутися. Звернися до когось за порадою. Головне не замикайся у собі і безпідставна агресія ще також нікому не допомагала. І пам’ятай знаходить той хто шукає.2 коментарі to "Страхи перехідного віку"

1 | Оля

Травень 5th, 2009 at 20:37

Avatar

Мені дуже сподобалась дана стаття,адже я сама підліток!!!І ці проблеми добре відомі мені!
В майбутньому я прагну бути психологом!!!І впевнено можу заявити,що перехідний вік-це найтяжчий,проте один з прекрасних моментів нашого життя!Тож нам необхідно просто насолоджуватись тим,що маємо,а головне не подрібно впадати у відчай1=)

2 | Юра

Лютий 8th, 2010 at 23:28

Avatar

Стаття говорить правду,підлітки намагаються сомоутвердитись!І вони це роблять своїми вчинками НЕ завжди правильними!Від шкідливих звичок до самогубств!!!

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд