teenbloog

25 Січ, 2009

Ти комунікабельний?

Автор: teener Рубрика: Психологія|Спілкування

Часто зустрічаються люди, котрі відлякують від себе інших, тому часто залишаються самотніми, незрозумілими, невдахами у всьому. Мабуть, підсвідомо вони прагнуть бути незалежними інтелектуально, матеріально та фізично.

Вони уникають тих хто намагається приборкати їх волю, тому що поряд з іншими відчувають пригнічення і тиск. Розмовляючи з такими людьми, можна з’ясувати одну цікаву річ: вони мріють про близьку людину, думаючи тільки про те, хто б їх влаштував. І навіть не намагаються розповісти, як самі б могли прикрасити чиєсь життя.
Що я можу сказати по цьому приводу, терміново, негайно, просто зараз перестань відлякувати людей – і терміново лікуй свій хронічний егоцентризм. Став його на місце, бо інакше тобі ніхто не допоможе.

Що таке егоцентризм? Це коли людина переконана, що світ і все, що в ньому, крутяться довкола неї,а не навпаки. Такі не помічають інших, а всі вчинки, слова і побажання сприймають як належне собі. Зазвичай вони дуже замкнуті. Кожне речення в них починається зі слова «Я». Варто щиро поцікавитися проблема тих хто поруч, навчитися помічати інших та шукати спільну мову.

Манія егоцентризму закриває людині світ і змушує ставитися до простих смертних, як до речей. Це-дуже погано. Тому гарною порадою буде ставитися до всіх, як до друзів. Не зайвим буде побажати людині доброго дня чи подякувати за обслуговування. До того ж людей, співрозмовників, треба справді слухати, а не чути! Психологи довели, що людину цікавить насамперед те, що стосується її рідних, професії, захоплень. Поцікався цим- ось і привід для розмови.

Приблизно 55 відсотків інформації ми одержуємо через невербальне спілкування(жести), які супроводжують наше мовлення – спостерігаємо за мімікою, жестами, позою та мимовільними рухами; 38% доходить до нас через голос, тон і тембр, і тільки 7% – через зміст слів. Тож якими б не були слова, а жести викажуть справжній настрій. Про це добре відомо бізнесменам, тому вони ретельно слідкують за жестами, і за тембром голосу.
Намагайся говорити так, аби жести відповідали словам, і тоді люди будуть сприймати тебе як слід. Тембр голосу колосально впливає на емоційний тон розмови.( Приємно слухати голос спокійний без різких звуків).

Давай уявимо таку ситуацію: тебе запросив на день народження твій однокласник, чий батько генерал армії , тобто у підсвідомості ти вже намалював образ дисциплінованої, строгої, людини, яка є справжнім командиром. І вже уявив, що замість розваг ви ходите стройовим кроком і віджимаєтеся від підлоги. Ситуація незвичайна, але не фантастична. Слово за слово, кудись дівається скутість розмова починає торкатися хобі, ти розповідаєш про свої захоплення. Овва, а виявляється тато іменинника має колекцію мініатюрних битв Наполеонівських війн. А ти думав, що він тільки і думає, як побільше страху на своїх підлеглих напустити. Отож ніколи не суди по зовнішності, спочатку потрібно краще зрозуміти людину.

Мовою жестів ми користуємося ще з пелюшок. Переймаємо їх від наших батьків та оточення. А якщо хочеш краще розуміти людські жести, неодмінно прочитай книжку Алана Піза «Мова жестів». Наші жести – це сигнали настрою, на яких ми вловлюємо діапазон чужих потреб і цікавинок. На розмову також впливає колір і стиль твого одягу! Не забувай, по одягу зустрічають!
Пам’ятай про усмішку! Нехай твоє обличчя світиться радістю Виходячи з дому подумай: « Все що не робиться на краще» – і від цього світ по світлішає, а дощові хмари розійдуться над головою. Хай усмішка стане твоєю візиткою! Причина щастя в самих людях, в їхньому вмінні налаштовуватися на удачу. Той , хто приходить з гордо піднятою головою і широкою усмішкою, одержує взамін квіти радості й тепла.

Хочеш перевірити на скільки ти комунікабельний? Пропоную пройти цікавий та простий тест. На запитання слід відповідати швидко, обираючи для відповіді три варіанти: «так», «ні», «не знаю».

1. Ти добре розумієшся на мові жестів?
2. Ти часто ставиш себе на чиєсь місце?
3. Якщо комусь не цікаво з тобою розмовляти ти помічаєш це відразу?
4. Ти умієш слухати інших?
5. Ти завжди вірно оцінюєш інших?
6. Тобі під силу передбачити, з ким із твоїх знайомих хто потоваришує?
7. Люди часто приходять до тебе із своїми потребами?
8. Тобі відразу помітно, що у співрозмовника немає настрою?
9. Ти вмієш розібратися з тим, коли не варто бути надто наполегливим?

А тепер підрахуй свої результати. За кожну відповідь так ставиш собі 2 бали, за «не знаю» -1 бал. За «ні» – нічого не ставиш. Якщо сума балів менше 8, що ти не вельми говіркий. Може тебе настільки поглинули власні турботи , що до інших уже ніякого діла. Треба навчитися спостерігати за людьми, помічати настрій, допомагати їм вирішувати проблеми.
Якщо ти набрав більше 8 балів, то можу тебе привітати: з людьми умієш не лише говорити правильно, але й вибираєш цікаві теми. Зрозуміла тобі й мова жестів. З тобою не лише приємно мати справу, а й варто звертатися за порадою. Якщо в тебе понад 15 балів то ти просто створений для того, аби допомагати людям. Чи не забуваєш ти за цим всім про себе. Втім тобі видніше.2 коментарі to "Ти комунікабельний?"

1 | невідома

Липень 15th, 2010 at 13:07

Avatar

11….:)

2 | Анна-Марія

Жовтень 6th, 2010 at 15:31

Avatar

я не зовсім згодна, бо знаю багато людей які ходять самі по собі, не мають близьких друзів, але на томість вони зовсім не закриті в собі, легко спілкуюься з іншими і завжди готові допомогти))просто напевно в них такий характер, вони люблять самотність і все тут))

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд