teenbloog

27 Січ, 2009

Як перемогти свій страх?

Автор: teener Рубрика: Психологія|Страхи|Школа виживання

fear3

Всі люди інколи відчувають страх. Він може бути викликаний цілим набором різних чинників. Страх – це відчуття, яке ми відчуваємо коли знаходимось у якійсь небезпечній ситуації, незважаючи реальна небезпека чи уявна. Страх є ілюзією, яка будує свою власну реальність і яку ми часто сприймаємо за справжню дійсність. Коли людину охоплює  страх вона  несвідомо чи свідомо запускає у дію цілий ряд захисних механізмів, щоб уникнути страху, втекти від нього, замість того, щоб добренько все обдумати.

Якщо це про тебе, то ти, напевно, погодишся з тим, що ти зовсім не намагаєшся протистояти своїм страхам, тому що вони «лякають» тебе.

Страх руйнує нас таким чином. Він має владу керувати твоїми думками і переконувати тебе, що ти не можеш протистояти йому. Я не хочу перетворювати розповідь у якусь страшилку про те, як «щось» керує твоїми діями та поведінкою,  нагадує сюжет якогось голлівудського фільму жахів, але саме так страх діє на більшість людей.

Він може проявлятися у багатьох речах. Це не нормально коли твоє життя контролює страх, це не твій шлях. Ти можеш керувати своїми страхами.

Які  страхи діють на мене?

Притаманний страх

Вроджений страх

Набутий страх

Маніакальний страх

Притаманний страх – це страх, який змушує тебе бути обережним. Це здоровий та цілком нормальний страх. Уяви, що ти їдеш на велосипеді з дуже великою швидкістю. Вітер свистить у вухах, у крові грає адреналін, ти продовжуєш набирати швидкість, але раптом випадково наїхав на якийсь камінець, який лежав на дорозі, кермо трохи повело, ти трохи втратив контроль над велосипедом – це викликало спалах страху, який твій мозок сприймає, як сигнал, що потрібно зменшити швидкість, тому що дуже швидка їзда може призвести до падіння. Твої дії це здоровий глузд.

Вроджений страх – страх, який був з твого народження. Наприклад, деякі люди бояться змій та птахів. Існує навіть страх перед науковими термінами. Більшість людей не можуть пояснити причини цих страхів, це знаходиться на підсвідомому рівні. Цих страхів можна позбутися, але потрібен індивідуальний та обережний підхід.

Набутий страх – страх, який був набутий протягом деякого часу розвитку особистості. Візьмемо якусь ситуацію. Нехай на уроці фізкультури ти повен здати норматив – лазіння по канату, але ти вважаєш, що в тебе не вийде і взагалі ти ніколи не любив лазити по канату. «І навіщо воно мені ,- думаєш ти ,- я не вмію лазити і не хочу цього, а от ще дівчата будуть дивитися, ні, краще скажу вчителю, що в мене болить рука». В тебе може виникнути страх перед цією ситуацією, тому що ти вже зосередився на тому, що ти погано лазиш по канату, ти починаєш думати про те що подумають інші, придумуєш шляхи «втечі». Це набутий страх. У майбутньому він може проявитися у інших ситуаціях, але його природа буде одна, ти будеш боятися того, що в тебе не виходить. Цей страх відіб’є, навіть, думку про те, що трохи практики та віри в себе можуть вирішити ці проблеми. Якщо ти даси собі шанс та поставиш мету, то з практикою ти позбудешся цього страху.

Маніакальний страх – це найсильніший страх, який тримає людину в своїй владі, і рахується клінічним випадком. Щоб позбутися цього страху потрібен час та правильна і компетентна допомога професіоналів.

Пам’ятай, страхи можуть бути забуті.

Страх змушує постійно думати: що буде якщо?

Що буде якщо … Я не здам іспитів та не вступлю до Університету?
Що буде якщо… Я не зможу знайти роботу?
Що буде якщо… Я не знайду справжнього друга?
Що буде якщо… Я залишусь один?

Це боляче. Якщо ми будемо питати себе «Що буде якщо…?» у кожній окремій ситуації нашого життя, то ми будемо отримувати стільки неймовірних сценаріїв розвитку подій, що тільки спантеличить нас . Ми закінчили б тим, що нічого б не робили з власним життям. Це негативна спіраль, яка рухається по колу вниз і ти не повинен піддаватися цим негативним та руйнівним думкам.

Страх заважає нам розвивати свій потенціал. Страх скаже тобі відкласти те, що ти планував зробити сьогодні на завтра або на наступний тиждень або назавжди. Страх не хоче , щоб ти досяг успіху. Страх знайде багато причин, через які ти не зможеш зробити те, що запланував. Страх скаже тобі, що ти програв.

Але це брехня! Не вір в це! Страх змушує нас ховатися від нас самих та від інших, він ховає від нас реальність. Страх – це перша причина наших від говірок та виправдань перед самим собою. Він заважає нам бачити ясно, він дезорієнтує, він паралізує.

Це заважає твоєму росту як особистості і негативно впливає на самооцінку та оцінку інших людей. Це безглуздий страх.

Як же я можу перемогти свій страх?

Ти можеш перемогти свій страх!

Головне правильно зрозуміти проблему. Вона полягає в тому, що більшість людей, коли вони стикаються зі страхом, просто тікають або намагаються уникати ситуацій, яких вони бояться. Наче страуси, вони ховають свої голови в пісок і наївно вважають, що якщо вони втечуть чи сховаються, то страх зникне сам по собі.

Але це не так!

Страх завжди знаходиться всередині нас. Якщо ти зможеш глянути страху прямо у вічі, то це означає, що ти маєш ресурси та сили, щоб керувати будь-якою ситуацією. Ти збагачуєшся знаннями, починаючи краще розуміти себе.

Подивися страху  у вічі , і ти  зрозумієш, що причина страху – невігластво і не віра у самого себе та власні сили. Ти можеш почати долати свій страх знищуючи ці недоліки. Так як ти будуєш нову базу, починаєш пізнавати та розуміти причину своїх страхів, вони почнуть зникати, оскільки не зможуть більше паралізувати твою свідомість.

Не тікай! Протидій і борися зі страхом, це зробить тебе сильнішим та змінить твій погляд на життя на більш позитивний.9 коментарів to "Як перемогти свій страх?"

1 | ВАСЯ

Січень 30th, 2009 at 14:16

Avatar

Якщо когось зацікавить ця проблема більше раджу прочитати книгу: Трахни страх – Иванов Алексей.

2 | Святослав

Червень 27th, 2010 at 00:21

Avatar

мне 16 лет я з детства очень сильно боюсь оставатся сам удома особенно вечером и ночи я иногда сутками не лажусь спать потомушто так боюсь,а когда я сам остоюсь я беру с собой в постель нож закриваю все окна хоть на них и єсть решотки , двери закриваю и завешую делаю так штоби каждий звук било слишно
ОЧЕНЬ ВАС ПРОШУ ПОМОГИТЕ МНЕ

3 | teener

Червень 27th, 2010 at 07:14

Avatar

Увага! Всі матеріали, які знаходяться на TeenBloog.org.ua розміщені тільки у освітніх цілях. Для спеціальної медичної допомоги, постановки діагнозів та лікування, проконсультуйтесь зі своїм лікарем.
Тобі краще поговорити зі своїми батьками, на жаль через Інтернет неможливо точно розібратися в ситуації. Такий страх може бути викликаний різними причинами, які може встановити тільки спеціаліст.

4 | Святослав

Червень 27th, 2010 at 19:16

Avatar

який спеціаліст , просто колись батьки мене оставляли в дома самого малим , з того часу я боюсь

5 | невідома

Липень 15th, 2010 at 13:42

Avatar

Просто перемогти свій стах.Так це складно от я наприклад в 10 років надивилась Очевидно и невероятно,так от цей саундтрек ніби прибульці з космосу приїхали завжди мене лякав.А батьки просто дивились цю программу коли була ніч і от я все чула за стінкою.От одної “прекрасної” ночі
мені приснився сон.Тіпа я лежала на своїй кроваті і прилетіли прибульці і прострелили мені серце.Так
от я проснулась від того шо дуже сильно кольнуло серце.А сон був такий правдоподобний я от зараз згадую з посмішкою а тоді не на жарт злякалася.Головне прокинулась а вікно було з правої сторони.Я навіть з ліжка впала і ридала коли побачила дивне сяйво з вікна таке коли тільки починався сон.То цей страх переслідував мене до 12 років.Тепер мені по-барабану шо там і як там.Ну я не скажу що нічого не боюсь,осадок остався але тепер але я перемогла страх тим шо насильно оставляла себе в повній самоті з виключеним світлом і слухала класичну музику,це дуже допомагає.Чесно,Ви можете сміятись але це так. :)

6 | невідома

Липень 15th, 2010 at 13:55

Avatar

Ой,вибачте программа називалась Паралельний світ….:)

7 | хрустік

Грудень 29th, 2011 at 22:59

Avatar

мені приснився сон про дивного хлопчика якого я побачила в дзеркалі і тепер боюся побачити його насправді

8 | Саске

Вересень 14th, 2012 at 20:51

Avatar

Дякую за поради)

9 | Олег

Липень 8th, 2013 at 16:10

Avatar

В мене страх публічно виступати, боюся нових знайомств, навіть як щось розказую вчителеві серце дуже швидко стукає і руки трясуться я ніяк не можу цей страх побороти, хоч я з ним дуже багато раз стикався. Допоможіть мені цього стаху позбутися будь-ласка

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд