teenbloog

16 Лют, 2009

Як підвищити самооцінку?

Автор: teener Рубрика: Психологія|Школа виживання

самооцінка
Creative Commons License photo credit: Christina Welsh (Rin)

Як часто не досягаючи того, чого ти прагнув, ти знаходиш, що тобі просто трохи не вистачило впевненості в собі, ти просто розгубився, на тебе напав якийсь дивний параліч?

Це все синдром заниженої самооцінки. Через занижену самооцінку людина не може повноцінно спілкуватися, розвивати свій потенціал, її просто перестають помічати, вона завжди прагне чути схвалення через що нерідко стає іграшкою зовнішніх обставин.

Звідки ж береться ця занижена самооцінка?

Тут доречно згадати вислів відомого австрійського психоаналітика Альфреда Адлера: «Всі ми родом з дитинства».

«Як ти міг розбити цю тарілку, нічого довірити не можна!», «Невже ти не можеш розв’язати цей приклад, ну зовсім нероба!», « А ну зроби собі нормальну зачіску, а то схожий на динозавра якогось!». Такий тип батьківського виховання ні до чого доброго не доведе. Отож, батьки пам’ятайте : якщо весь час повторювати своєму чаду, що він нічого не знає, не вміє і в нього нічого не виходить, то, можливо, ваша дитина в це повірить і тоді проблеми з самооцінкою їй гарантовані. Критикуйте сам вчинок, а не винуватця.

Хоча не тільки зовнішні чинники впливають на самооцінку, свою роль у формуванні та розвитку  самооцінки також грає тип темпераменту. Сангвініки та флегматики, як правило, мають стабільну самооцінку, у холериків вона скаче то вниз то вгору, меланхоліки частіше за все страждають від заниженої самооцінки.

Як же підвищити свою самооцінку?

Пропоную тобі збірку практичних правил, використання яких допоможе тобі підвищити самооцінку та впевненість у собі.

1. Старайся занадто не демонструвати свою значимість. Внутрішня впевненість у собі не потребує «голосних» зовнішніх проявів. Якщо внутрішньо не відповідаєш тому образу, який намагаєшся демонструвати, ти будеш виглядати просто кумедно, і оточуючі люди одразу підсвідомо це зрозуміють. Самооцінка є лише показником того, як ти оцінюєш свої сили для досягнення тієї чи іншої мети. Люди оцінять цю якість без твоїх «натяків».

2. Пробач себе за всі невдачі та промахи та прийми себе таким яким ти є. Давня істина – полюби себе, а коли сам себе полюбиш тебе полюблять і всі інші. Винеси зі своїх невдач уроки і забудь про це. Не потрібно плакати над пролитим молоком, його не повернеш.

3. Будь у гармонії зі своїми думками. Ти повинен усвідомити, що у кожної людини, і у тебе є свій внутрішній світ. Твій внутрішній світ, без сумнівів, відрізняється від внутрішнього світу інших людей, тому що кожна людина індивідуальна. Чітко усвідом, що ти особистість і заслуговуєш на повагу та увагу оточуючих.

4. Постарайся звертати менше уваги на коментарі та поради сторонніх людей( звісно, крім тих кому довіряєш) та не залеж від думки оточуючих. Дуже часто ця думка суб’єктивна та неправильна, тому навіщо звертати на неї увагу?

5. Якщо тобі щось не зрозуміло не бійся запитати. Краще один раз здатися дурнем ніж весь час картати себе за те, що не знаєш відповіді. Не соромся висловити свою думку та свою точку зору. Давай поміркуємо логічно, що страшного може статися? На тебе впаде небо чи ти від цього помреш? Сумніваюсь, що це станеться. Ти просто весь час думаєш, що про тебе подумають інші, І не дай Боже, щось погане. Пам’ятай твоє життя в твоїх руках, інші не можуть керувати твоїми діями!

6. Ніколи не виправдовуйся. Чим більше ти виправдовуєшся тим більше відчуваєш невпевненість у собі. Якщо виникла така потреба, спокійно та впевнено поясни свій вчинок.

7. Досить бути завжди чимось незадоволеним. Більше оптимізму! Колекціонуй свої успіхи! Заведи окремий зошит і записуй туди все, що вважаєш своїм досягненням. Це може бути запис про те, що ти заставив себе встати зранку і зробити зарядку чи, що отримав гарну оцінку. Коли відчуєш невпевненість, просто почитай свій «Журнал Успіху». Це завжди допомагає!

8. Перестань порівнювати себе з іншими, це рідко допомагає для підвищення самооцінки. Порівнюй тільки себе сьогоднішнього з собою вчорашнім.

9. Запишись до тренажерного залу чи басейну чи якоїсь спортивної секції, краще з якогось єдиноборства. У сильному тілі – сильний дух.

10. Не відмовляй собі у спілкування. Спілкуйся, знайомся, заводь нових друзів. Будь комунікабельним!

І під кінець – головне дій! Постав собі якусь ціль! Дій рішуче і не озирайся назад, іди вперед, спали за собою всі мости, пам’ятай лише про свою головну мету і досягай її, а про самооцінку тобі вже не потрібно дубе хвилюватися вона і так буде досить висока.28 коментарів to "Як підвищити самооцінку?"

1 | Fluid

Травень 28th, 2009 at 14:53

Avatar

А коли справа у батьках – вони вічно мені докоряють чимось: я хапаюсь за якусь справу, корисну та цікаву для мене, а вони говорять, що це не варто нічого і не хочуть мене слухати, коли я щось не так зробив – вони починають кричати і наступного разу я вже боюсь робити що-небудь. У школі я хожу вічно невеселий і пригнічений, через що ніхто не хоче зі мною дружити. Особливо строга в мене мама, і вона намагається перетягнути на свою сторону батька, який нічого не може зробити.
Я день за днем втрачаю ініціативність, впевненість у власних силах і не можу жити так далі. Допоможіть мені будь ласка.

2 | teener

Травень 29th, 2009 at 14:59

Avatar

Спершу спробуй поговорити зі своїми батьками! Вони тебе люблять та бажають тільки найкращого, я впевнений, що ти знайдеш з ними спільну мову. Я теж зараз у підлітковому віці і прекрасно розумію твої почуття, у мене теж іноді виникають з батьками конфлікти, але потім ми завжди знаходимо спільну мову та компроміси! Просто потрібно проаналізувати проблему та розібрати її.

І запам’ятай єдина людина , яка може змінити твоє життя на краще – це ти сам!!! Витягни себе за волосся з калюжі, як робив це барон Мюнхаузен!

Немає ніяких секретних рецептів щастя. Ми знаходимося зараз у такому віці, коли іноді здається, що увесь світ проти нас і що наші почуття унікальні і більше ніхто не може відчувати щось подібне, але це не так. Я стараюсь сприймати проблеми, які виникають у мене на шляху, як випробування, які я мушу витримати. Тоді я не думаю: «Ой як мені не пощастило, який я нещасний!» Я думаю, це випробування і я його витримаю!

3 | Софія

Липень 25th, 2009 at 17:08

Avatar

Дуже гарна стаття

4 | Галина

Грудень 1st, 2009 at 13:10

Avatar

Дійсно стаття впевненості!

5 | Денис

Грудень 22nd, 2009 at 22:00

Avatar

шо мені робити коли в мого друга занижена самооцінка яким чином її повисити?????поможіть чим швидше?

6 | Денис

Грудень 22nd, 2009 at 22:47

Avatar

я вас дуже прошу поможіть вона про себе такі реі говорить шо то капці

7 | teener

Грудень 23rd, 2009 at 12:26

Avatar

Ви можете підтримати свого друга морально, але ні в якому разі не жалійте його, це тільки вкоренить у ньому думку: “Ой, я такий бідний і нещасний!”, а це точно не піде їй чи йому на користь.

Ніхто не може підняти самооцінку іншій людині, дистанційно, це процес, який відбувається лише всередині кожного з нас і він дуже особистий та унікальний, немає жодної однакової людини на землі, всі ми різні.

Запишіться разом до якоїсь спортивної секції, якщо це друг може до басейну чи на якесь єдиноборство, якщо дівчина чому б вам не піти на танці? Потрібно зрозуміти ви не жертва, ви боєць!

Потрібно рухатися, діяти, можливо, якось розкрити себе творчо. Але, насправді, говорити завжди легко, найважче це все таки зробити і тут все у руках вашого друга. Ви не можете прожити життя за іншу людину.

8 | Денис

Грудень 23rd, 2009 at 16:16

Avatar

Дякую дуже

9 | невідома

Травень 24th, 2010 at 16:07

Avatar

допоможіть…..я не знаю чи я правильно роблю,те чи інше….коли я знаходжуся в школі,я стараюсь відігнати від себе погані думки…коли я приходжу додому,особливо коли наступає ніч всі відчуття навалюються на мене,я думаю про те,що подумають про мене інші,я думаю що про мене погано думають,
і я сама знаю що це дурість,що вони навіть не думають про мене…але все одно…порадьте щось

10 | teener

Травень 27th, 2010 at 13:23

Avatar

Знаєш в мене теж таке буває, та я впевнений не в мене одного, кожен підліток стикається з подібними проблемами, мені здається потрібно вірити в себе, я гадаю, що успіх кожної людини, знаходиться всередині нас, потрібно навчитися приймати себе, шукати свої сильні сторони та реалізовувати свій потенціал.

Так звучить просто, але словами справи не робляться, потрібно зробити хоч якусь активну дію, яка буде направлена на підвищення самооцінки та впевненості у собі.

11 | невідома

Червень 19th, 2010 at 21:12

Avatar

Так…напевно так і треба робити Дякую

12 | Олена

Серпень 8th, 2010 at 14:05

Avatar

У мене справді піднявся настрій!))) Все добре!

13 | Vikki

Серпень 29th, 2010 at 23:18

Avatar

Дякую.. дуже стаття допомогла.. ) але все рівно .. мені страшно говорити коли багато народу.. щоб всі на мене звернули увагу… ніби й хочеться.. але коли всі дивляться й слово страшно вимовити .. боюся сказати щось недоречне .. забагато у мене комплексів.. завжди страшно зробити вибір .. але буду слідувати вашим порадам.. надіюсь допоможе.. )))

14 | alessandra

Жовтень 9th, 2010 at 14:15

Avatar

І справді, стаття дуже гарна.. Але я все ж лишилась з низькою самооцінкою. Я вже сама це розумію,але не знаю що робити. Коли хтось сміється,я думаю що щось зробила не так. Йде якийсь симпатичний хлопець..Мої думки “Жаль,що я йому ніколи не сподобаюся..”
Що робити?

15 | Юлія

Січень 5th, 2011 at 22:41

Avatar

просто зрозумій для себе що ти хороша і нічим не гірша від інших дівчат…і в тобі є більше щирості..і все в тому роді…..а головне будь собою..і все буде ок…=))
мені також сподобалась стаття….і я взяла багато чого корисного для себе …вельми дякую…

16 | Орест

Січень 8th, 2011 at 02:26

Avatar

Дякую , мені це помогла=)

17 | sjnaka

Лютий 20th, 2011 at 23:19

Avatar

гарна стаття..є над чим подумати, і про що! дякую!!

18 | Юля

Березень 25th, 2011 at 21:17

Avatar

Я боюся виступати на людях! бути у всіх на видую Люди допоможіть мені!

19 | yoro

Березень 27th, 2011 at 14:40

Avatar

як можна переконати хлопця що залишитись навічно холостяком-не ознака свободи і справжнє щастя у коханні,при чому він точно кохає але не хоче продовження стосунків мотивуючи що саме стосунки приносять самотність?

20 | Мартоха

Квітень 13th, 2011 at 10:26

Avatar

він не розуміє про що говорить,але коли вже збагне,що неправий,то мабуть тої близької людини,яка дала б йому щастя вже не буде поряд…я згідна,що бути холостяком добре,але я к то кжауть до пори до часу,а там треба шось думати,але якщо він думає,що стосунки приносять самотність,то просто ще не зустрів відповідної людини.

21 | Вікторія

Липень 21st, 2011 at 13:47

Avatar

а якщо проблема лише в моїй зовнішності та фігурі?Мені легко спілкуватись з людьми,але дуже соромно за себе..
я знаю ,що такі як я не подобаються хлопцям. Зустрічаючись з хлопцем він говорить мені що внутрішня краса це головне ,але чому заходячи на його сторінку я бачу як він з друзями обговорює різних красивих дівчат,надсилаючи фотографії і пишучи які вони шикарні.
я ніколи не впевнена в собі ,бо таке враження що потайки всі просто з мене сміються…
мені просто соромно за себе,а дивлячись в дзеркало сльози набігають..

22 | юлія

Грудень 19th, 2011 at 22:56

Avatar

Вікторія дуже добре тебе розумію,теж саме не знаю що вже й робити?

23 | ІРА

Січень 17th, 2012 at 20:26

Avatar

В мене понижена самооцінка..мій хлопець і друзі кажуть що мені потрібно підвищувати самооцінку..що мені робити..

24 | ІРА

Січень 17th, 2012 at 20:43

Avatar

Вікторія я тебе розумію я така сама.. мені кажуть що в мене фігура ідеальна.. я найбільше комплексую своїм обличям.. мого хлопця це нервуэ.. він кажить що в мене просто саможанижена самооцінка і її срочно потрібно підвищувати

25 | Оля

Березень 17th, 2012 at 23:12

Avatar

Іра,Юлія,Вікторія хочу вам сказати що ви неможете бути негарнимим оскільки ви маєте друзів а ще ви маєте своїх бойфрендів хіба це не є голвним значит є людина якій ви подобоєтеся якою ви є інша річ коли дівчина старається для того щоб сподобатися хлопцю а він її ігнорує повірте це гірше так що відкидайте цей комплекс негайно))

26 | Богдан

Вересень 1st, 2012 at 11:16

Avatar

Нiштяк !
Стаття супер!

27 | Бодя

Листопад 26th, 2012 at 20:19

Avatar

Народ! В мене такі ж самі проблеми мабуть ще з дитинства! Занижена самооцінка,страх перед публічними виступами,велика кількість поганих думок,страх перед всім новим,невпевненість (хоча, здається, і зовнішністю і інтелектом не гірше інших). НЕ переймайтесь!!! Такі думки мабуть відвідували кожного! Якщо у нас є якісь комплекси з певних причин,це не означає що МИ гірші за інших,а якраз можливо і навпаки,адже якщо ми вагаємось,значить ми мислимо,аналізуємо вчинки та події,а це прояв розумової активності! РАЗОМ МИ ЦЕ ПОДОЛАЄМО!!! Справа в нашій надмірній сприйнятливості,вразливості,надмірно серйозного ставлення до життя та подій! Ви лише задумайтеся:всі відомі та успішні люди не народилися такими,а стали! В цьому житті кожна людина може досягти будь-чого,але це залежить від того,скільки вона готова витрати сил та енергії для досягнення поставленої цілі! МИ НАРОДЖЕНІ ДЛЯ ТОГО ЩОБ БУТИ ЩАСЛИВИМИ! МИ НАРОДЖЕНІ ДЛЯ ТОГО ЩОБ ЗДІЙСНЮВАТИ ВСІ НАШІ МРІЇ! Все реально! Немає нічого неможливого,адже ми живемо в світі де все придумано і створено такими ж людьми як ми,які просто багато працювали! Тож давайте ставити цілі і досягати їх! І подумайте про те,що все в житті колись буває в перше,і те,що з цим пов”язані особливі реакції нашого організму-це нормально! Ми пристосуємося,ми вижевемо,ми знайдемо власне щастя! У НАС ВСЕ ВИЙДЕ!!! А тимчасові труднощі-то просто дрібниці для здобуття досвіду! У НАС ВСЕ ЖИТТЯ ПОПЕРЕДУ ДЛЯ ВТІЛЕННЯ МРІЙ!!! Почнемо з дрібниць,а завершемо грандіозними справами! Якщо ми вже народились-МИ ВАРТІ НАЙКРАЩОГО В ЦЬОМУ ЖИТТІ! Просто давайте будемо вдячними природі за те,що вона нам дала,а чого не додала-компенсуємо наполегливою працею! Укріплюємо наші сильні сторони і ліквідовуємо слабкі! ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!
P.s.(Скажіть будь-ласка,як Ви вважаєте,чи є в мене здібності до журналістики?Буду вдячний.А комент написаний правдиво,відверто і щиро!)

28 | Олеся

Грудень 29th, 2012 at 09:46

Avatar

Бодя, здібності до журналістики у тебе є дійсно ( навіть подумала, що ти це скачав із якогось сайту)))))… А на рахунок самооцінки… Важко це все. Я далеко не підліток, вважаю себе достатньо сучасною молодою жінкою, з цілком реальними поглядами на життя… АЛЕ… Із 10 людей, які нас оточують- не важливо, друзі, колеги, рідні- 9 напрвляють свої зусилля на те, щоб принизити свідомо чи несвідомо… і лише існує 1 людина, яка тебе направляє, підтримує… Але цього дуже мало в порівнянні із тим потоком інформації, що ми отримуємо, із тим диким “гламуром” і “фотошопом”, який нам дають для зразка поведінки… Наш внутрішній світ не в силі боротися із цими новими девізами у житті- наглість, невихованість, показовість. От тому і маєте ( і я в тому ж числі) – почуття невпевності, розгубленості.

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд