teenbloog

25 Січ, 2009

Як прийняти правильне рішення?

Автор: teener Рубрика: Уроки успіху

З самого початку свого життя ми всі приймаємо якісь рішення та робимо якийсь вибір. З самого дитинства ми вибираємо собі друзів потім школу, спортивну секцію, дівчину, куди піти навчитися. З тим як ми дорослішаємо нам доводить приймати все більше рішень, які впливають на наше життя та життя оточуючих. Інколи зробити якийсь вибір чи прийняти рішення буває досить важко. Ти вагаєшся і не знаєш як буде краще. У голові виникає безліч думок, які змушують тебе знову і знову аналізувати ситуацію.

Зробити найкращий вибір в будь-якій ситуації не завжди легко, тому що у кожного рішення може бути свій власний набір запитань та проблем, наприклад, я приймаю таке рішення, тому що це найзручніша річ, яку можна зробити, чи найлегша річ? Це морально правильний вибір? Це рішення має значення для мене? (Повинно мати!!!) Чи це рішення принесе найменше шкоди? Чи принесе цей вибір найбільше користі? Це рішення правильне для мене? Які наслідки цього вибору?

Дуже багато важливих речей, щоб їх розглянути і тому ти даєш собі час, щоб добре продумати всі варіанти.

Деякі рішення буває важче прийняти ніж інші – вони потребують більшого дослідження і мають більш серйозні наслідки, якщо ти розумієш про що я! Не дивлячись яка ситуація і незважаючи на наслідки, ми можемо собі допомогти прийняти найкраще рішення, якщо ми розглянемо деякі прості кроки.

Як я можу покращити свої навички прийняття рішень?

Цей процес виглядає десь так…

Ти опиняєшся у якійсь ситуації… , всі ми будемо реагувати на нашу ситуацію по різному… , і наслідки нашої реакції формують наше рішення та вибір. Часто ми безпорадні для того, щоб керувати багатьма із ситуацій, в яких ми опиняємося. Ми стикаємося з прийняттям рішення, знаючи, що наслідки, нашого вибору можуть бути небажаними, незважаючи на те, що ми робимо.

СИТУАЦІЯ+ ТВОЯ РЕАКЦІЯ=НАСЛІДКИ

Тому не розгублюйся, це тобі точно на користь не піде. Спокійний погляд на проблему часто робить прийняття рішенні наполовину простішим.

Під час прийняття рішень пройди наступні кроки:

-Ясно уяви та зрозумій проблему, яку ти розглядаєш.

– Знайди свій найважливіший пункт в заключному рішенні, чого ти очікуєш від цього вибору та на які результати розраховуєш, на що ти найбільше спираєшся перед прийняттям рішення. Зроби на папері два стовпчики . І в стовпчиках «ЗА» і «ПРОТИ» перерахуй всі плюси та мінуси твого рішення, які ти тільки зможеш уявити.

– Ретельно досліджуй кожну свою думку і аналізуй, як вона зачіпає конкретну ситуацію.

– Підводь лінію під своїми думками.

– Прийми заключне рішення. Скаже про це і приступай до дій.

– Розглянь своє рішення через декілька днів чи тижнів. В тебе відбулися зміни в намірах? Чому? Запиши свої доводи «ЗА» і «ПРОТИ» знову.

Інформація, яка допоможе тобі у прийнятті важливих рішень.

– Поговори про це з кимось, порадься з батьками, це надасть тобі впевненості та дасть змогу подивитися на проблему з іншої точки зору.

– Спробуй прислухатися до своєї інтуїції та своїх почуттів. Інколи наші почуття можуть затьмарити наші роздуми в конкретних ситуаціях, але вони є важливими, тому що ми повинні прислухатися до нашої інтуїції та почуттів. Рішення яке базується лише на фактах може бути безсердечним та антигуманістичним. Відчуття балансу у всьому цьому дуже важливе.

– Дай собі відпочинок. І не свари себе за можливо неправильний вибір – ми робимо те, що вважаємо найліпшим у даний час. У майбутньому ми можемо змінити свою думку, тому що ми можемо отримати нову інформацію, стосовно конкретної ситуації, яка представить нам проблему у новому світлі. Якщо б ми мали ці знання з самого початку то і наше рішення було б зовсім інше.

– Знай, що ні один з нас не ідеал, і всі ми можемо робити помилки, на яких ми вчимося. Якщо б всі робили правильний вибір у житті то все було б прекрасно і не було ніякої причини вчитися, тому що всі будуть впевнені, що вони все зробили правильно. Правда? Факт в тому, що більшість людей роблять помилки і всі ми вчимося протягом всього нашого життя.

– Не ховай голову в пісок, коли потрібно прийняти рішення. Це тобі не допоможе. Не шукай собі виправдань, на зразок, що ти не можеш прийняти правильне рішення. Рішення повинні бути прийняті і вибір зроблений.

Ти повинен стояти твердо і тверезо дивитися на проблему та шукати шляхи її вирішення. Пройди всі кроки. Вивчи ретельно проблему і зроби свій вибір. І знаєш що?… Життя триває так чи інакше. Прийми це сьогодні і ти будеш відчувати себе набагато краще!Прокоментуй! to "Як прийняти правильне рішення?"

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд