teenbloog

25 Січ, 2009

Як слухання музики в навушниках впливає на слух?

Автор: teener Рубрика: Здоров'я

Listen
Creative Commons License photo credit: Fey Ilyas

Зараз на кожному кроці можна зустріти людину, яка слухає музику в навушниках. Найчастіше це молодь, яка не розлучається зі своїм плеєром ні  вдома, ні в школі, ні в транспорті. Чим же загрожує часте слухання музики в навушниках?

Першими забили тривогу американські вчені. Науковий співробітник Університету Пердью Роберт Новак заявляє, що американські лікарі почали діагностувати в молодих людей різке зниження слуху зі швидкістю, яка властива людям похилого віку. Новак напряму зв’язує цю тенденцію з постійним використанням навушників, які відтворюють музику з небезпечною для організму гучністю.

Будь-які гучні звуки, в тому числі і музика із плеєра, пошкоджують так звані волосоподібні клітини, які знаходяться у внутрішній частині вуха. Вони допомагають переносити звукову інформацію в мозок.

Головна небезпечність mp3-плеєрів полягає у тому, що при прослуховуванні музики погіршення слуху відчувається не відразу. Наслідки стануть помітними тільки через декілька років і проблеми слуху вже не буде можливо вилікувати.

Медики вважають, що найтихішим звуком, який може вловити наше вухо – це 10-15 дБ. Шепіт оцінюється в 20 дБ, звичайна розмова в 30-35 дБ. Крик з рівнем звукового тиску в 60 Дб вже призводить до дискомфорту, а найшкідливіші для вуха звуки з силою від 90 дБ. Іншими словами будь-які звуки з рівнем 100-120 дБ – серйозний іспит для твоїх вух. Такого ж звукового тиску можна досягти будь-якими сучасними навушниками.

Доктор Брайан Флайгор з Гарвардської медичної школи провів випробування впливу різних типів навушників на здоров’я людини. Виявилося, що чим менші навушники тим вище звуковий тиск в не залежності від заданих параметрів гучності. На відміну від великих навушників де вухо повністю закрито корпусом, вкладиші такого типу, як наприклад ті, що поставляються у комплекті з Apple iPod, підвищують рівень звукового тиску на 9 дБ. Цифра може здатися незначною, якщо не знати, що децибели – це логарифмічна одиниця вимірювання відносно рівня сигналу, тобто збільшення звукового тиску на 9дБ означає без малого двократне збільшення.

Проблема глухоти від частого слухання музики також відкрито обговорюється в авторитетному музичному журналі Rolling Stone. Там же можна знайти поради лікаря: в середньому, при використанні звичайних навушників можна без шкоди слухати музику з гучністю трохи більше половини від максимальної протягом однієї години. Для більшої половини навушників-вкладишів цей термін зменшується в два рази. Також там даються поради про те як запобігти втрату слуху: не потрібно підвищувати рівень гучності, намагаючись заглушити навколишні звуки, рівень шуму в метро досягає 105 дБ, а трохи збільшивши гучність можна отримати небезпечні для здоров’я 110 дБ, також користуйся закритими навушниками і давай своїм вухам відпочивати.

Пам’ятай ці прості правила і ти зможеш уникнути багатьох проблем!

По матеріалам:Наушники и человеческий слух2 коментарі to "Як слухання музики в навушниках впливає на слух?"

1 | невідома

Травень 24th, 2010 at 16:53

Avatar

Я не можу зосередитись на читанні книжки,не можу нормально спати,мені постійно вчуваються різні звуки,я пишу якийст твір а телевізор заважає,
коли я щось читаю,можу перечитувати сторінку 2 рази,все через те що думаю про щось у цей час…
я майже не слухаю музику в навушниках,але слухаю в колонках,і напевно голосно,може це впливати на зосередженість?

2 | Anna-Maria

Жовтень 9th, 2010 at 13:01

Avatar

дякую, крута стаття)

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд