teenbloog

21 Бер, 2009

Як світ ставиться до людини?

Автор: teener Рубрика: Філософія

seaandsky

Учень спитав мудреця:
– Учителю, чи ворожий світ до людини? Чи він несе йому благо?
– Я розповім притчу про те, як світ ставиться до людини, – сказав учитель.

«Давним-давно жив великий шах. Він наказав побудувати прекрасний палац. Там було багато гарного. Серед багатьох дивовиж в палаці була зала, де всі стіни, стеля, двері і навіть підлога були дзеркальними. Дзеркала були винятково ясні, і відвідувач не відразу розумів, що перед ним дзеркало,- настільки точно вони відображали предмети. Крім того, стіни цієї зали були влаштовані так, щоб створювати ехо. Спитаєш: «Хто ти?» – і почуєш у відповідь з різних сторін: «Хто ти? Хто ти? Хто ти? Хто ти?»

Одного разу в цю залу забігла собака і застигла у подиву посередині – ціла зграя собак оточила її зі всіх сторін, зверху і знизу. Собака на всяк випадок вищирила зуби, і всі відображення відповіли їй тим же. Перелякавшись не на жарт, вона відчайдушно залаяла. Ехо повторило її лай.

Собака лаяла все голосніше. Ехо не відставало. Собака кидалась із сторони в сторону, хапаючи повітря, і її відображення також носились навкруги, клацаючи зубами.

Вранці слуги знайшли бідолашну собаку мертвою в оточенні мертвих собак. В залі не було нікого, хто міг заподіяти їй яку-небудь шкоду. Собака загинула, борючись зі своїми власними відображеннями».

– Тепер ти бачиш,- закінчував Мудрець,- інші люди не приносять ні добра, ні зла самі по собі. Все що відбувається навколо нас – всього на всього відображення наших думок, почуттів, бажань, вчинків. Світ – це велике дзеркало.

Як відображення у воді віддзеркалює обличчя, так серце іншої людини віддзеркалює твоє серце.5 коментарів to "Як світ ставиться до людини?"

1 | Лучкевич

Березень 28th, 2009 at 14:08

Avatar

Все знаходить своє відображення! Навіть думки…

2 | Катя

Квітень 28th, 2009 at 19:47

Avatar

Цікава стаття, та я не гадаю, що світ відображає мої думки. Я його не боюся, але і не люблю

3 | Оксана

Квітень 15th, 2010 at 20:26

Avatar

Цікавий сайт, тут можна знайти багато цікавого та корисного:))) Стаття мені сподобалась. На мою думку, оточуючі ставляться до тебе так, як ти ставишся до них. І якщо в тебе поганий настрій, постарайся не спортити його і оточуючим, адже нікому не подобаються люди, які несуть у світ тільки негатив!

4 | невідома

Червень 21st, 2010 at 17:22

Avatar

Цікава притча,мені сподобалось!

5 | Наталія

Травень 14th, 2011 at 17:49

Avatar

хм цікаво

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд