teenbloog

09 Лис, 2009

Як треба сваритися, щоб не посваритися?…

Автор: teener Рубрика: Психологія|Спілкування|Стосунки

quarrel
Creative Commons License photo credit: alexdecarvalho

Нерідко трапляється коли із-за якоїсь дрібниці, яка просто нічого не варта, розпалюється велика сварка. Слово за словом, і ось уже опоненти ображають один одного грубими словами і сварка набуває ще більших масштабів.

Такі ситуації трапляються в житті кожної людини, а особливо у підлітковому віці. Так сварка з батьками чи друзями річ неприємна, але сварка з коханою дівчиною – просто катастрофа.

Став я після того шукати відповіді на питання «Як треба сваритися, щоб не посваритися?..»

Насправді є дуже багато способів уникнути сварок, хоча психологи кажуть, що іноді сваритися навіть корисно, щоб позбутися негативної енергії! Ото зовсім здуріли. Хочеш позбутися негативної енергії іди у спортзал, а не зривай злість на людях, якими ти дорожиш. Навіть, тоді коли ти й свідомо хочеш уникнути сварки, іноді дуже важко оволодіти своїми емоціями та тримати їх під контролем. Але потрібно вчитися контролювати свої емоції, думки, тіло та закаляти свій характер.

Мені дуже подобається позиція кота Леопольда, який весь час казав  «Друзі,  давайте жити дружно!». На жаль не всі з цим погодяться. Наприклад, у мене є знайомі, які категорично проти того, щоб  згладжувати ситуації. Мовляв, не можна йти на повідку у інших, бо тоді ніколи не зможеш відстояти свою думку. Якщо ти думаєш так само, це твоє право, і в чомусь ти, навіть, правий. Але якщо твій опонент у сварці це дуже близька тобі людина чи твоя кохана то чи потрібно, ось так відразу рубити з плеча?

Пропоную розглянути декілька простих методів, які допоможуть  запобігти сварці.

Коли є найменша можливість уникнути конфлікту, старайся її використати. Словесну перепалку придуши ще в зародку, наприклад змінивши тему розмови. Ні в якому разі не ображай опонента грубими словами, якщо ти дійсно хочеш уникнути сварки. Акцентуй увагу на ситуації, а не на співбесіднику. Фрази типу «Це все через тебе…» або «Це все твоя провина…» тільки більше розпалять сварку та образу.

Тримай свої емоції на замку, розмовляй спокійно та зважено. Підвищений тон та крик ще ні до чого доброго не приводили. До того ж є така думка, якщо людина починає підвищувати голос, значить вона відчуває свою провину і намагається криком вплинути на хід подій.

Під час сварки не згадуй давно забуті образи та непорозуміння. Це тільки укріпить кожного з вас на своїй позиції і знайти спільну мову буде ще тяжче.

Є ще один метод. Він полягає у тому, щоб згоджуватися з усіма аргументами опонентки, які вона висуває. Весь фокус у тому, що якщо немає про що сперечатися, то навіщо тоді сваритися. Дай їй зрозуміти, що вона для тебе найцінніше і ті суперечки не варті вашого часу. І не забувай, твоя посмішка і доброзичлива інтонація – найкращі помічники у скрутних ситуаціях.

Та все ж таки, якщо сварки уникнути не вдалось, а ти хочеш примирення, що робити далі?
«Якщо жінка неправа, треба попросити у неї пробачення» – так кажуть франзуци, а вони на цьому знаються!

Як помиритися після сварки.

Якщо ви відноситесь до категорії людей, які повільно відходять від емоціональних потрясінь, то найкраща тактика для вас обох, це взяти невеличкий тайм-аут. Проведіть деякий час наодинці з самим собою і обдумайте деякі питання. Хто правий? Чия позиція справедлива? Чи варто було взагалі через це сваритися? Наскільки це важливо принципово? Що ви могли зробити?

Коли ти зможеш тверезо оцінювати ситуацію та причини сварки та захочеш помиритися зі своєю другою половинкою, то просто підійди до неї та запропонуй просто поговорити. Керуйся фактами, а не емоціями.

Дуже важливо, щоб кожна сторона мала змогу висловити свою думку з цього приводу, і ні в якому разі не перебивай співбесідника. Будьте чесними. Вислухайте один одного, проясніть ситуацію та помиріться, ви ж не чужі один одному люди, я впевнений, що ви зможете знайти спільну мову. Після примирення дуже важливо провести деякий час разом. Випийте разом кави, прогуляйтесь парком чи подивіться, якесь романтичне та приємне кіно.

Якщо ви відноситесь до категорії людей, які швидко спалахують і також швидко заспокоюються, то найкраща тактика для вас, це відноситися до сварок з почуттям гумору. Посварились, помирились. Не бійтесь робити перший крок для примирення, не бійся жартувати. Можеш згадати, якийсь кумедний випадок з ваших стосунків, чи розповісти вірш, можна щось на кшталт:

Мир миром, пироги з сиром,
Варенички в сметані,
а ми друзі і кохані –помирімося!

Як відомо, вміння сміятися над собою виручало людей ще й не у таких ситуаціях. Не сприймайте сварки надто серйозно, і тоді вони дійсно перестануть бути серйозними. Для вас, як для людей які швидко заспокоюються найважливіше не втрачати контакт з другою половинкою, не дозволити кожному з вас залізти у свою «захисну» мушлю та не показуватися з неї. Це точно не посприяє вашому примиренню.

А взагалі живіть мирно, радіючи кожній хвилині спілкування! Життя таке прекрасне!2 коментарі to "Як треба сваритися, щоб не посваритися?…"

1 | мирослав

Листопад 7th, 2010 at 11:34

Avatar

Зараз життя настільки швидкоплинне і насичине,що здається якби доба тривала навіть 48 годин, все одно їх було б замало.Ми тратимо більшу частину часу на роботу,заняття спортом і т.п.І лишається так мало часу щоб побути з коханою людиною.То навіщо тратити цей дорогоцінний час на сварки.Треба навчитись цінувати те що ми маємо…

2 | Наречена

Березень 20th, 2015 at 19:54

Avatar

Сваритися іноді треба, це навіть корисно!

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд