teenbloog

25 Січ, 2009

Як ти реагуєш на образи?..

Автор: teener Рубрика: Психологія|Школа виживання

Скажи у твоєму житті були випадки. Коли через невміння ображатися (чи навпаки) у тебе виникали проблеми? Якщо ні, то я тебе вітаю, можеш дійсно гордитися собою. Бо загальна картина кажуть психологи, виглядає зовсім не так. Ось чому пропоную розглянути цю проблему більш детально.

Уяви, що перед тобою чотири геометричних фігури: коло, квадрат, ромб і трикутник. Вибери собі ту, яка тобі найбільше подобається.

Є на світі категорія людей, для яких пробачити всі образи – звична справа. Точніше, не стільки пробачати, скільки просто їх не помічати. Це ті, хто у нашому тесті вибрав коло. Головна біда таких людей – слабкий характер. Вони ладні на які завгодно поступки, аби тільки ні з ким не сваритися чи побитися. І дарма! Так справа не гарна, але ж усім догодити неможливо! Бо якщо конфліктна ситуація не випливає на поверхню, це геть не означає, що вона розв ’язується сама собою. Тебе навмисно образили, а ти промовчав? Що ж готуйся до більших образ. І не сподівайся, що вони обминуть твою неконфліктну особу!

Люди цього не розуміють – і не тільки ускладнюють стосунки з оточуючими, а й виставляють напоказ свої слабкі місця. Найчастіший результат такої поведінки – психози та нервові зриви при повному нерозумінні своєї провини. Так от до чого я веду. Аби в житті не виникало подібних негараздів, треба вміти знайти в собі сили, щоб показати свою… образу. Можливо, це звучить трохи смішно, але повір мені, це просто необхідно, якщо ти хочеш, щоб люди тебе поважали.

Ті, хто вибрав квадрат, відзначаються стриманою вдачею. Вони прекрасно розуміють, де потрібно образитися, а де можна удати, ніби нічого не сталося. Їхня самооцінка відповідає дійсності, вони знають, що їм під силу, а що ні. Єдина серйозна вада людей «квадратів» – надмірна готовність жертвувати гордістю заради поставленої мети.

Розглянемо третю категорію хлопчаків – тих, які вибрали ромб. Ці підлітки мають легку вдачу, таку, що подекуди це переходить у звичайну легковажність. Вони товариські, та легко ображаються, проте образ не пам’ятають взагалі. Через цю особливість психіки прийнято вважати, що вони легко захоплюються і не мають сталих переконань, хоча це не завжди так, багато чого залежить від виховання. Таких людей люблять, але можуть не сприймати всерйоз. Причиною того, є та сама легкість, з якою вони забувають образи. Якщо ти вибрав ромб, тобі не зашкодить розібратися з собою, усвідомити свої недоліки і переваги, щоб потрібної миті вміти одне виставити напоказ, а інше приховати.

Легко стримують свої емоції ті хто вибрав ромб або квадрат, любителям кола, це робити трохи важче, а найважче доводиться тим, хто вибрав трикутник. У них дуже вразливе самолюбство і – як наслідок – надмірна образливість. Такі кожне слово починають розглядати з усіх боків і, самі того не бажаючи, починають знаходити у чужій мові та жестах неіснуючі натяки та підступи. Отут і виникають сварки на рівному місті, коли оточуючі, навіть, не розуміючи, що сталося, вимушені вже стримувати агресію «трикутників». Штука в тому, що образливі люди дуже вимогливі до себе. Вони весь час порівнюють себе з іншими, оцінюють риси своєї вдачі. Крім того, їм постійно здається, що й інші весь час їх оцінюють, тому, як наслідок сприймають чужі репліки зовсім інакше, ніж ті хто їх каже.

Стосунки між людьми будуються на багатьох речах, у тому числі на довірі та повазі. Тому така порада: не бійся ображатися, проявляй свій характер, якщо цього вимагають обставини. Але і пробачати теж потрібно вміти, не живемо ж ми на безлюдному острові.3 коментарі to "Як ти реагуєш на образи?.."

1 | Соломія

Червень 24th, 2009 at 15:16

Avatar

дуже сподобалося=)
насправді співпадає…
хоча не розумію,як від вибору геометричної фігури залежить характер людини..на все ж співпало..
дякую..ви дали відповідь на деякі мої питання,на які я не могла знайти відповідь=))

2 | marik94

Лютий 25th, 2010 at 19:04

Avatar

Трошки не співпадає…вибрав трикутник, але зазвичай нормально реагую на образи чи жарти, жести….

3 | невідома

Червень 20th, 2010 at 13:00

Avatar

Я чесно пройшла весь тест,я уявила ці фігурки:коло мені не дуже подобається,я бачу його в таких рожевих тонах,квадрат на вигляд якийсь грубий,ромб теж чомусь не подобається,тому я вибрала трикутник.І що я побачила….все про мене,
я навіть не думала що простий тест так багато про мене розкаже…Я дійсно здивована.Ось ці рядки точно співпадають з моєю вдачею:

Вони весь час порівнюють себе з іншими, оцінюють риси своєї вдачі. Крім того, їм постійно здається, що й інші весь час їх оцінюють, тому, як наслідок сприймають чужі репліки зовсім інакше, ніж ті хто їх каже.

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд