teenbloog

29 Чер, 2009

Зароби собі сам!

Автор: teener Рубрика: Гроші

made_money
Creative Commons License photo credit: Jeff Belmonte

У розпалі літо. Сонце, море, пляжі так і манять до себе всіх відпочиваючих. Нарешті, такий довгоочікуваний відпочинок. А ось і не завжди так. Все частіше молодь замість того щоб насолоджуватися відпочинком, шукає  влітку тимчасову роботу.

На ринку праці у цю пору доволі широкий вибір робочих місць для шукачів тимчасового заробітку. В цьому можна переконатись, зазирнувши в будь-яку газету оголошень. Промоутери, агенти з продажу, продавці квасу та морозива, офіціанти, кур’єри, підсобники на новобудовах, адміністратори в Інтернет-клубах. І це далеко не весь перелік вакансій.

На заході це звична практика і для багатьох пора канікул – то вже не просто сезон відпочинку, а додаткові можливості поповнити свій гаманець. Багато мільйонерів посилають своїх також не бідних чад «на заробітки», привчаючи їх таким чином розпоряджатися собою, своїм часом і капіталом. Знатиме, що робити з двадцятьма доларами і з мільйоном раду дасть!

Та й роботодавці сприймають, це досить позитивно, бо знають, що на таку роботу де потрібно, щось роздати чи доставити невеликий товар, найвигідніше найняти саме старшокласника чи студента.

Здавалося б усі задоволені і батьки, які точно знають де їх дитина, і що вона займається досить серйозною справою і роботодавець, який має не дуже дорогу робочу силу, та й сам підліток задоволений, для нього навіть не так важливий рівень заробітку, як сам факт, того, що він дорослішає, здобуває деяку фінансову незалежність.

Але не все так просто! Є фактори, які дещо затуманюють таку райдужну картину. Умови праці можуть нашкодити твоєму здоров’ю. З першого погляду, що тут такого, розносиш весь день повідомлення, чи якісь товари, чи ходиш в ролі людини бутерброда чи носиш щит з рекламою, закликаючи людей зайти до якогось кафе. Наче й не важко, ти молодий здоровий. Але звідки у дорослих беруться оті болі в попереку чи швидка утомлюваність. Чи не з таких трудових починань?

При торгівлі з місця стояти доводиться найчастіше біля підземних переходів чи виходів з метро, де є протяги. Так тут досить людно, що безперечно позитивно для торгівлі, але весь час перебувати у такому натовпі ніякий імунітет не витримає.

Про повноцінне харчування за такого режиму не може бути й мови. Час є тільки збігати у туалет та купити собі якогось пиріжка з соком і все, потрібно працювати.

Часто підлітки на своїх тимчасових місцях роботи стикаються з проявами хамства і неповаги. Тож якщо у тебе вразлива психіка, на таку роботу краще зовсім не йти, собі дорожче вийде. Крім того підлітки, ще не розуміють правила «Клієнт завжди правий». Дуже часто це суперечить твоїм уявленням про справедливість, яка часто немає нічого спільного з доцільністю та ефективністю, яка становить основу будь-якого бізнесу.

В юнацьких головах починається переворот свідомості, і… Вони або вчаться терплячості та толерантності, або деградують за принципом «Я через це пройшов, а тепер і ви спробуйте!»У другому випадку починається така глобальна переоцінка цінностей, що за пару тижнів людину просто не впізнати, звичайно, у гіршому значенні цього слова.

Найчастіше виникають проблеми через нашу неграмотність. Є поняття про які треба чітко знати, що за ними стоїть. Наприклад, «тимчасова робота» або «вільний графік» зазвичай означають, що звільнитися можна за власним бажанням і тоді коли ти цього захочеш. Або маєш право вибирати час роботи в одній з двох змін. За законом норма робочого дня для підлітка становить 4 години під час канікул і 2 години під час навчання. На жаль, це тільки на папері, роботодавці дуже часто не притримуються цих норм.

Якщо тобі лише 14 років на роботу тебе можуть взяти лише за письмової згоди  твоїх батьків. Закон дозволяє займатися підліткам тими справами, що не зашкодять їхньому здоров’ю.

Суворо заборонено залучати підлітків до важкої фізичної праці або шкідливо-небезпечної праці(розвантажування вагонів, тягання мішків, що важать понад установлену норму). Посилати їх на роботи пов’язані з виробництвом, транспортуванням та продажем спиртних напоїв, тютюнових виробів, будь-яких наркотичних і токсичних препаратів.

Підлітки можуть переносити тягарі, що важать до 4.1 кг! А при чергування підняття та переміщення вантажу з іншою роботою максимальна дозволена вага -10 кг!

Усіх працівників, які не досягли 18-річного віку, ніхто не можна примусити працювати понад норму, особливо в нічний час, і відправляти у службові відрядження.

Не варто уникати трудових угод і контрактів. Від юридичної сили паперів та твоєї грамотності залежатиме твоє майбутнє, документи дозволять вимагати від роботодавців дотримання норм трудового законодавства.

Та й тебе сприйматимуть серйозно, а якщо тебе просто експлуатують, чи потрібна тобі така робота?3 коментарі to "Зароби собі сам!"

1 | Marik94

Січень 23rd, 2010 at 18:26

Avatar

Гарна стаття…

2 | Greg

Травень 12th, 2010 at 22:43

Avatar

Корисна інформація!!!Спасибі

3 | Богдан

Листопад 12th, 2011 at 14:53

Avatar

не розумію суті цієї статті? Чого саме хотів автор вказати на “+” чи “- ” тимчасового заробітку. =/

КОМЕНТАР:

Дрібнички

количество читателей онлайн и всего UA TOP Bloggers

  • Андрій: Усі люди коли небудь грали в ігри. Одні грали, а потім їм набридло. Інші починаючи г
  • Анна: Три місяці назад на моїх очах померла мама. Такого болю від безвиході я ніколи не
  • Влад: Я майже місяць тому втратив батька,мені лише 13 років я не уявляю як бути дальше,буд